vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 28. listopadu do 4. prosince 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Mobility HDX3

Text: Jiří Křížek, foto: Mobility Motorcycles
Mobility HDX3
18.12.2011
 

Zajímavý stroj do městského provozu pro tělesně postižené.

 
Firma Mobility Motorcycles upravuje motocykly, tak aby je mohli používat především tělesně postižení motorkáři. Na stroje této firmy z amerického Ohia může vozíčkář vyjet a bez jakýchkoliv dalších problémů jezdit. Prozatím se jednalo o motocykly těžkých kalibrů, nicméně nyní šéf divize Hyperdivision, pan Enrico Battistini, představil projekt HDX3, který vychází ze skútru.
 
Základem nového stroje, který je před finální homologací, je skútr Honda SH125/150. Z původního stroje zbyl ovšem pouze předek, zatímco vše od místa, kde byla původní sedačka, je předělané. Byly vytvořené dvě zadní kola, která mohou navíc být poháněna dvěma motory. Mezi těmito koly je rovníá plošina, kam po dvou nájezdových lyžinách vyjede vozíčkář a po důkladné aretaci může vyrazit vstříc svým potřebám.
 
Jeden motor je typický spalovací, zatímco druhý je elektrický a umožní tak pohodlné zajetí i do městských parků a pěších zón. Stroj je jistě dobrým nápadem, který může být pro městskou dopravu daleko zajímavější, jak používání automobilů.