vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 28. listopadu do 4. prosince 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Nový XSR900 Abarth

Text a foto: Yamaha Motor EU
Nový XSR900 Abarth
12.12.2016
 

Modely Yamaha z řady Sport Heritage slaví díky jedinečné kombinaci nejmodernějších technologií a kultovního stylu, který je poctou klasikům minulosti, stále větší úspěchy mezi rostoucí skupinou jezdců ztotožňujících se s filozofií Faster Sons.

 
Zakomponováním některých klasických prvků designu z šedesátileté historie společnosti Yamaha poskytují modely, jako je XSR900, současným jezdcům příležitost vlastnit moderní motocykl s ryzím charakterem, jenž disponuje nejvyspělejší technikou a špičkovými výkony.
Společnost Yamaha silněji než všichni ostatní japonští výrobci zachytila rostoucí trend individuálních úprav a v uplynulých několika letech představila celou řadu unikátních speciálů.
Mnoho legendárních úpravců motocyklů, například Shinya Kimura a Roland Sands, vzali jako základ motocykly řady Sport Heritage a postavili z nich několik opravdu mimořádných strojů odrážejících jejich dovednost. Ty se staly inspirací mnoha jezdců, neboť jim předvedly, jak může vypadat opravdu jedinečný model Yamaha.
Nyní jsme se poprvé v historii dohodli na spolupráci se společností Abarth, která patří mezi nejprestižnější italské značky světa automobilových závodů, abychom vyrobili tovární limitovanou edici motocyklu Café Racer.
 
Nový XSR900 Abarth První speciál typu café racer v řadě Sport Heritage.
Společnost Abarth se pohybuje ve světě závodů už více než 60 let. Historie a filozofie společnosti dokonale souzní díky designu a závodní DNA se společností Yamaha.
Pro rok 2017 si společnosti Abarth a Yamaha předsevzaly spolupráci na vzrušujícím novém projektu motocyklu XSR900 Abarth, prémiovém speciálu kategorie café racer v úchvatném barevném provedení, postaveném z řady exkluzivních lehkých součástí.
 
Motor 850 ccm CP3
Srdcem tohoto nového stroje limitované edice je špičkový tříválcový motor Yamaha CP3 o objemu 850 ccm, který poskytuje silný a lineární točivý moment a nabízí jezdci vzrušující zrychlení i mimořádné výkony v celém rozsahu otáček. Tento motor, doplněný systémem kontroly trakce a asistenční anti-hoppingovou spojkou (A&S), je zárukou vysoké míry ovladatelnosti v nejrůznějších podmínkách.
 
Sportovní jízdní poloha
Mezi klíčové vlastnosti tohoto exkluzivního nového modelu řady Sport Heritage patří jeho autentická jízdní poloha ve stylu café racer, která umožňuje splynutí jezdce se strojem a zdůrazňuje agilitu a kompaktnost tohoto motocyklu. Model XSR900 Abarth je vybaven závodními řídítky ve stylu „vlaštovka" a závodním jednomístným sedlem, které jsou předpokladem sportovní, přikrčené jízdní pozice. Staví na silných stránkách sériového modelu XSR a vytváří z tohoto motocyklu exkluzivní café racer.
 
Karbonová kapotáž
Dojem kompaktnosti a kultovního vzhledu modelu XSR900 Abarth vychází z inspirace speciály a kříženci z 60. let 20. století vyráběných „rockery", kteří toužili vlastnit nejrychlejší a nejlépe vypadající motocykl. Retro design přední kapotáže modelu Abarth vytváří nádherný kontrast s moderní strukturou uhlíkových vláken. Stylové semišové jednomístné sedlo podtrhuje skvělé technické parametry motocyklu.
Využití uhlíkových vláken na předním blatníku a krytu sedla si klade za cíl udržet nízkou hmotnost a zvýraznit sportovní DNA motocyklu. Nové sportovní sedlo doplňuje integrované koncové světlo a lehký držák registrační značky.
 
Kompletní titanový výfuk Akrapovič
K zachování originální filozofie stylu café racer „need for speed" (touhy po rychlosti) se motocykl XSR900 Abarth dodává s kompletním výfukem od společnosti Akrapovič, který je vyroben z titanu a přispívá ke zvýšení výkonu. Obsahuje dva titanové nasazovací tlumiče zajišťující lepší zrychlení a současně exkluzivnější vzhled spojený s výraznějším zvukem.
 
Exkluzivní barevné provedení Abarth
Unikátní šedočervené barevné provedení s logy Abarth na palivové nádrži ve spojení s karbonovým předním blatníkem a karbonovým krytem sedla vystihuje ducha dávno uplynulých časů. Dokonale ladí s retro stylem café racer. Nový motocykl XSR900 Abarth, čerpající svou inspiraci z 60. let a disponující nejmodernější japonskou technikou doplněnou italskou elegancí, zcela unikátním způsobem spojuje dva různé světy.
 
Limitovaná edice pouhých 695 kusů
Modelu XSR900 Abarth bude vyrobeno pouhých 695 kusů. Na boku každého z nich se bude nacházet hliníkový štítek s výrobním číslem, které bude dokladem jeho jedinečnosti.
 
VIP událost pod hlavičkou Abarth
Pokud patříte mezi jezdce, kteří chtějí být mezi prvními vlastníky tohoto úžasného nového café raceru, nastavte si upozornění na 17. ledna 2017, 14:00 středoevropského času. Tou dobou totiž budou spuštěny webové stránky společnosti Yamaha se systémem elektronické registrace.
Prvních 95 zákazníků bude moci zadat svou online objednávku nového modelu XSR900 Abarth na adrese www.xsr900-abarth.eu. Každý z online zákazníků obdrží pozvání na exkluzivní VIP událost Abarth.