KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 30. ledna do 5. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Royal Enfield Cafe Racer

Text: Jiří Křížek, foto: Royal Enfield
Royal Enfield Cafe Racer
17.12.2012
 

Na motocyklové výstavě Long Beach Motorcycle Show byl představen nový Royal Enfield Cafe Racer.

 
Anglo-indická společnost Royal Enfield představila již v lednu na výstavě New Delhi Auto Expo svůj projekt stroje cafe racer. Tehdy to bylo ještě pouze v zastoupení digitálního projektu doplněného o nefunkční maketu, nicméně minulý týden již Kalifornie viděla první stroj nulté série.
 
Royal Enfield Cafe Racer by měl být motocyklem modelové řady připravované pro rok 2014, nicméně jeho prodej se plánuje již na polovinu roku 2013.
 
Tento nový „cafe racer“ bude poháněn jednoválcovým, vzduchem chlazeným motorem o objemu 535 ccm. Jedná se tedy o motor, který by měl vycházet ze standardní pětistovky, která se do strojů Royal Enfield montuje v současnosti. Výkon by pak měl být zvýšen na 36 hp. Nižší by měla být oproti aktuální verzi RE i hmotnost, jež by měla dosahovat na 163 kg.
 
Design stroje zcela jasně obsahuje prvky vintage s důrazem na klasické retro. Na stroji samozřejmě nalezneme moderní prvky, jako je pérování Ohlins. Cena stroje samozřejmě není stanovená, nicméně spekuluje se, že na americkém trhu by měla být přibližně 7300 USD.

Video

Royal Enfield Cafe Racer at Auto Expo 2012, New Delhi, India