vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 29. června do 5. července 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Yamaha X-MAX 125 2018

Text a foto: Yamaha Motor EU
Yamaha X-MAX 125 2018
13.09.2017
 

Společnost Yamaha je stále považována za jednoho z nejvlivnějších a nejinovativnějších výrobců v segmentu sportovních skútrů, který razí cestu již od uvedení původního modelu TMAX na trh.

 
Kultovní model TMAX navždy změnil image skútrů a zcela dominoval segmentu sportovních verzí téměř dvě desetiletí. Na jeho pozoruhodný úspěch navázal vývoj sportovních skútrů X-MAX Yamaha, a řada MAX je nyní pevnou součástí jedné z nejprodávanějších modelových řad značky Yamaha.
Modely X-MAX si získávají přízeň všech, kdo cestují po dálnicích a rychlostních silnicích, díky své prvotřídní kvalitě a dynamickému stylu spojenému s vyváženým poměrem sportovní výkonnosti, dokonalého komfortu a každodenní praktičnosti. Všichni oceňují kvalitu značky Yamaha a výrazný design v evropském stylu.
V modelovém roce 2018 představí společnost Yamaha nově zkonstruovanou, lépe vybavenou verzi stále populárního modeluX-MAX 125,který se od roku 2006 stal nedílnou součástí života více než 140 000 zákazníků. Nejnovější model X-MAX 125, jehož vzhled a konstrukce nezapře ryzí rodokmen MAX, doplňuje nejnovější řadu X-MAX tvořenou úspěšnými modely X-MAX 300 a X-MAX 400.
Společně s vrcholnými maxiskútry TMAX nabízí nyní společnost Yamaha nejširší řadu sportovních skútrů na trhu, počínaje základním segmentem kubatury 125 ccm až po špičkové modely o objemu 530 ccm s vysokou výkonností. Nový model X-MAX 125 nabízí všem, kdo jezdí ve městě a jeho blízkém okolí stylový, praktický a hospodárný způsob, jak si poradit s hustým městským provozem. Jelikož ho mohou řídit všichni s řidičským oprávněním skupiny A1, jde o nejsnadnější a nejdostupnější možnost seznámení se světem sportovních skútrů.
 
X-MAX 125 2018: objem 125 ccm, MAX zážitky
 
Skútr Yamaha X-MAX 125 je stvořen pro současné náročné uživatele cestující po městě, kteří hledají špičkový skútr, na kterém bude každá cesta větší zábavou.
Model X-MAX 125, kterého se od uvedení na trh prodalo přes 140 000 kusů, dává všem držitelům řidičského oprávnění skupiny A1 příležitost dopřát si stejný kultovní styl, design a techniku MAX, jakou najdeme u modelů X-MAX 300 a 400 vyšší kubatury.
Dynamická a kompaktní sportovní kapotáž
Skútry Yamaha X-MAX mají díky svým sportovním dvojitým světlometům, špičkovému provedení a výrazným liniím ve tvaru bumerangu nezaměnitelný vzhled, který na evropských silnicích okamžitě snadno rozpoznáte.
Pro rok 2018 dostal nový X-MAX 125 ještě dynamičtější design, který je inspirován nejnovější generací modelů X-MAX 300 a X-MAX 400. Dva LED světlomety ve sportovním stylu, které doplňují obrysová LED světla, podtrhují energický vzhled řady MAX. Dojem špičkové kvality dotváří zadní světla a zadní obrysová světla s technologií LED.
Křivky nesoucí DNA modelů MAX, které jsou základem výrazného a sebejistého nového vzhledu, dále zvýrazňují kompaktní a sportovní linie tohoto úspěšného sportovního skútru o objemu 125 ccm a současně posilují image celé řady X-MAX.
 
Prémiová kvalita se špičkovou specifikací
Současný model X-MAX 125 je již nyní považován za jeden z nejkvalitnějších sportovních skútrů a jeho prvotřídní specifikace nyní zahrnuje ještě dynamičtější vzhled inspirovaný nejnovějšími modely X-MAX 300 a X-MAX 400.
Spolu s LED osvětlením a novým systémem kontroly trakce i praktickým bezklíčovým zapalováním Smart Key nabízí X-MAX 125 2018 mnohem více než kdy dříve. Všichni jezdci tak dostávají možnost začít tím nejlepším.
 
Nový systém kontroly trakce (TCS)
Součástí standardní výbavy nového modelu X-MAX 125 je systém kontroly trakce (TCS), který všem jezdcům nabídne nejvyšší míru ovladatelnosti v nejrůznějších podmínkách. Elektronické snímače nepřetržitě monitorují zadní kolo a pokud zjistí prokluz, systém okamžitě omezí hybnou sílu, dokud nedojde k obnovení trakce.
Elektronický systém TCS, který je použit u modelu X-MAX 125, je podobný jako u modelů X-MAX 300 a X-MAX 400. Díky zlepšení ovladatelnosti a stability za mokra nebo na kluzkém povrchu zvyšuje pocit jistoty při jízdě.
 
Výkonný a úsporný motor o objemu 125 ccm splňující normu EU4
Srdcem tohoto sportovního skútru je kapalinou chlazený jednoválcový čtyřtaktní motor SOHC o objemu 125 ccm splňující požadavky emisní normy EURO 4, který modelu X-MAX 125 zajišťuje živé zrychlení při rozjezdu doplněné velkým výkonem potřebným pro ustálenou jízdu vysokou rychlostí na dálnicích a městských okruzích.
Díky plně automatické převodovce s klínovým řemenem je zajištěno plynulé zrychlení pouhým otočením plynové rukojeti, motor se vstřikováním paliva s mimořádně tichým chodem a nízkou spotřebou činí z modelu X-MAX 125 ideální dopravní prostředek pro městské a příměstské dojíždění.
 
Praktický a pohodlný
Abychom vyšli vstříc požadavkům jezdců různého vzrůstu, vybavili jsme X-MAX 125 nastavitelným štítem a řídítky, které lze upevnit ve dvou polohách - s možností posunu vpřed a vzad - takže si každý může vybrat tu nejergonomičtější jízdní polohu.
Elegantní dvojitý přístrojový panel podtrhuje bohatou sportovní výbavu modelu X-MAX 125, mezi dvěma podsvícenými kruhovými přístroji se nachází středový LCD displej. Ještě větší všestrannost pak zajišťuje praktická 12V zásuvka pro napájení osobních elektronických zařízení na cestách, která se nachází na boku v levé přední úložné schránce.
 
Přední vidlice motocyklového typu
X-MAX 125 je vybaven teleskopickou přední vidlicí motocyklového typu, která zajišťuje plynulý účinek odpružení s vynikající ovladatelností. Také díky ní je tento skvěle vybavený skútr jedním z nejsportovnějších strojů své kategorie. Do vidlice se zdvihem 110 mm je usazeno lehké 15palcové přední kolo. Toto spojení dokáže skvěle tlumit nárazy a je zárukou plynulé jízdy s jistým vedením stopy ve městě i na dálnici, které rovněž zaručuje maximální pohodlí a ovladatelnost při brzdění a zatáčení.
 
Bezklíčové zapalování Smart Key
Se systémem bezklíčového zapalování a přístupu Smart Key, kterým je model X-MAX 125 vybaven, je každá jízda ještě pohodlnější a zábavnější. Inteligentní elektronický systém umožňuje zapnout zapalování, aniž byste museli hledat klíče a vkládat je do spínací skříňky.
Pokud budete mít klíč systému Smart Key u sebe, budete moci skútr X-MAX 125 ovládat běžným způsobem a ušetřit si tak čas. Jde o další technologii, která si klade za cíl snížit zátěž při každé jízdě. V případě potřeby se ale mohou jezdci na modelu X-MAX 125 rozhodnout systém Smart Key odpojit.
 
Velký úložný prostor pro dvě integrální přilby
 
Nejnovější X-MAX 125 disponuje jedním z největších úložných prostorů ve své třídě, a u modelu pro rok 2018 lze pod sedlo uložit dvě integrální přílby. Velkorysý úložný prostor pod sedlem, který je vybaven praktickým osvětlením, dokresluje všestrannost skútru MAX 125 pro každý den.
Bez ohledu na to co potřebujete přepravit, X-MAX 125 nabízí jeden z největších úložných prostorů ve své kategorii. Pokud si toho s sebou potřebujete vzít ještě více, můžete použít jeden z horních boxů z nabídky originálního příslušenství Yamaha.
 
Technické údaje modelu X-MAX 125 2018
§ Sportovní a elegantní skútr kubatury 125 ccm pro držitele řidičského oprávnění skupiny A1
§ Prémiový vzhled a provedení
§ Výkonný a úsporný motor o objemu 125 ccm splňující normu EU4
§ Nové dvojité LED světlomety a zadní LED světla podtrhující dynamický vzhled řady X-MAX
§ Přední vidlice motocyklového typu zajišťující stabilitu a jisté vedení stopy
§ Nový systém kontroly trakce (TCS)
§ Jednokotoučová brzda vpředu i vzadu (276 mm vpředu / 245 mm vzadu) se systémem ABS ve standardní výbavě
§ Velký úložný prostor pod sedlem pro dvě integrální helmy
§ Nové zapalování Smart Key pro snadnou bezklíčovou obsluhu
§ Dvojité sedlo se samostatnou opěrkou zad pro jezdce
§ Dva digitální přístroje s velkým středním displejem LCD
§ 12V zásuvka k napájení různých zařízení
§ Štít a řídítka s možností nastavení různých poloh
 
Barvy
Radical Red
Sonic Grey
Phantom Blue
Blazing Grey
 
Dostupnost
Říjen 2017