KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. června do 11. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Konec sezóny s IVRacing

Text a foto: Wlada Novotný
Konec sezóny s IVRacing
17.09.2010
 

Reportáž ze závěrečného podniku Czech Endurance Cupu.

 

          FOTOGALERIE Z AKCE Z D E ..........

 

Není to tak dlouho, co jsme kroutili prsty ve zmrzlých keckách při Pirelli dni na Slovakiaringu a nebo startovali letošní seriál závodů CEC ve vodou prolitém Brně a je tu finiš. Teda vlastně byl, o víkendu 11.-12.9.2010 na Autodromu Most vyvrcholil jubilejní pátý ročník závodů Czech Endurance Cupu, k tomu i druhý ročník dvouhodinovek CEC2 a taky se uzavřelo hodnocení premiérové sezony individuálních závodů Czech Superstock Cupu, které svou vysokou úrovní, kdy povětšinou bylo na startu více než čtyřicet jezdců, rozhodně házejí hodně vysoko laťku závodům jako je Volná třída při MČR, která si o takto nabitém poli může nechat jen zdát.

Závod šestkových štoků se stal kořistí Jiřího Fejty, jezdce MČR, který si letos už poněkolikáté přijel potrénovat s naší agenturou a dal tak laťku s časy poměrně vysoko. Jirkovi se dlouhou dobu snažil sekundovat, a nutno říci, že víc než zdatně, náš starý známý Josef Pončík, který se dlouho podařil vyzrát na zkušeného Fejtiče. Po pádu dvou jezdců v úvodní šikaně byl závod přerušen a po restartu se Pepa dokonce na pár kol dostal na čelo, ovšem  Jirku to z míry nevyvedlo a tak si zajistil své druhé letošní vítězství v CSC 600. Třetím mezi šestkami byl v cíli Tomáš Skýva, čtvrtý pak Daniel Brož a  pátý Milan Murgaš. Nejlepší kolo závodu zajel s časem 1:42,938 vítězný Jirka Fejta.

Litrová třída měla svého lídra v podání Davida Ouředníčka, na kterého se v druhé části závodu začal dotahovat jeho parťák z týmu Dafit s.r.o. Martin Trachta, ovšem po sedmi kolech byl závod po pádu v šikaně přerušen stejně jako ten šestkový, ovšem vzhledem k tomu, že byla odjeta více než polovina závodu, nebyl již závod restartován, ale byl ukončen. Za vítězným Ouředníčkem a druhým Trachtou tak byl jako třetí v cíli litrů klasifikován Vlastimil Horna, čtvrtý byl Tom Eder, který vlastně zapříčinil svým pádem celou situaci, a pátá pozice patřila Marku Hartlovi. Nejrychlejším kolem závodu se blýskl s časem 1:41,843 Martin Trachta.

 

V celkovém hodnocení CSC600 si metu nejvyšší svým bodovým ziskem 135 bodů zajistil Josef Pončík, když dojel třikrát druhý a rovněž třikrát vyhrál. Druhé místo si vyrovnanými výkony zajistil se ziskem 103 bodů Daniel Brož, tomu se letos podařilo jednou zvítězit, k tomu byl jedenkrát druhý, trojici nejlepších celkové klasifikace dotvořil týmový kolega vítězného Josefa Pončíka z týmu Zebra Racing Tomáš Skýva, jeho zisk 91 bodů utvořila mimo jiných výsledků také jedna výhra a tři třetí místa.

Králem litrových štoků se stal Marek Hartl, ten nepotřeboval k titulu, podobně jako Emilio Alzamora v MS stopětadvacítek v roce 1999 ani jedno vítězství, stačila mu dvě druhá a jedno třetí místo ve výčtu pódiových umístění. Markův bodový zisk čítá 83 bodů. O druhém místě nakonec rozhodlo doplňkové kritérium, to když získali Petr Kolůch a Alex Urban shodně po 61 bodech. Druhý je ovšem Petr Kolůch, který získal na své konto i jedno vítězství.

 

 

CEC2 finále druhého ročníku dvoučlenných týmů ve dvouhodinovce-dvojka kam se podíváš

Poslední letošní závod tohoto klání se stal v kategorii superbike kořistí týmu Dafit s.r.o. #88, který ovšem do celkové klasifikace neboduje, neb tam mohly bodovat pouze permanentní týmy. Druzí v cíli byli chlapi z týmu Bikes4Life #69, kteří sice ztratili jednu rundu, ovšem jako permanentní tým s e mohli oprávněně radovat ze zisku plného počtu pětadvaceti bodů a připočetlo-li se, že třetí celkově a druzí bodující, byli jejich největší soupeři go4print.eu #101 , vydal tento stav týmu Bikes4life na zisk primátu v kategorii Superbike v CEC2 s počtem jedné stovky a k tomu dalších sedmnácti bodů. Druzí v pořadí go4print.eu získali bodů rovných 111. O třetí místo celkové klasifikace byl poměrně zájem.

Před finálovým kláním v Mostě byli třetí kluci z týmu Bikes4Life2 #9, kterým ovšem letošní poslední závod asi nevyšel podle představ. Hned v úvodu měli technickou poruchu a ta je ve finiši stála minuty a ve výsledku i body do celkové klasifikace. Dojeli až jedenáctí mezi permanentními týmy. Největší konkurenti Bikes4life 2 tým Workshop Racing Kralupy #116 dojeli třetí a tak o devět bodů své soupeře přeskočili a brali bronz.  Jedním z primátů závodu byl tým startovního čísla #88 Bajo Team, jehož aktérům se podařilo upadnout třikrát v rozmezí 60-ti minut. Třetí pád se jim ovšem stal osudovým a tak závod nedokončili.

Supersportové pořadí ovládala od počátku dvojice Zebra Racingu, která si taky s náskokem dvou rund zajistila vítězství. Ovšem prvními v cíli, kteří bodují, neb jeli letos coby permanentní tým, byli kluci z týmu Okruháři.cz #30, kteří po třech druhých místech dorovnali počet vítězství též na tři a stali se tak celkovými vítězi supersportové klasifikace CEC2 (135 bodů). Třetí v cíli a jako druzí bodující dojeli pouhých sedm vteřin za Okruháři pánové z týmu Ohňostroje SIPO #4, kteří taktak zarovnali své pódiové zisky na dvě první a dvě druhá místa a nasbírali 119 bodů, které jim zaručily celkovou druhou pozici. 

 

Kategorii Naked ovládala tradiční dvojice týmu Manitera Group Racing #95, která ač absolvovala v závodě lehčí pád, dojela si s náskokem dvou kol pro vítězství. Kluci vyhráli s plným počtem 150-ti bodů i celkovou klasifikaci kategorie naháčů, věčně druzí zůstali v cíli a při sezónním resumé jezdci týmu HTVZ racing-N #64, se stodvaceti body a třetí jak v cíli tak celkově skončil tým Black Dogs Racing #24

 

 

Czech Endurance Cup 2010

Největší bitva v CEC se při tomto finálovém závodě odehrávala mezi týmu MotoRobert#4 a hKT racing #199, které dělily pouhé čtyři bodíky, jenž hrály ve prospěch týmu MotoRobert #4. Ovšem závody jsou nevyspitatelné a tak, když se k technické závadě na Yamaze Marka Hartla přidaly dva pády, bylo rozhodnuto o tom, kdo vyhraje letos kategorii Elit Cup (dále jen EC) Superbike. Z vítězství se radoval tým HKT Racing, ale vše nebylo nakonec až tak jednoznačné, jak by se na první pohled mohlo zdát. I HKT #199 totiž v průběhu závodu jednou havarovali a tak bylo i v jejich zázemí o zábavu postaráno a v jejich prospěch v celkové klasifikaci hrál nakonec celý jeden půlbod. Když se dva prali, třetí se smál a tak v posledním závodě získal své první a zároveň i poslední letošní vítězství tým Vangelas.com #72, jenž měl v cíli luxusní náskok dvou kol.

Kategorie týmů superbike, tedy i jezdců s licencí měla opětovně stejně jako v roce loňském po celou sezonu dva  lídry, tým ČMN Vlčáci, jezdící ve standardním složení a proti nim BHR Racing Team Karviná, do kterého pro tento závod přibyli jezdci Miloš Čihák a Patrik Vostárek. Dva a půl bodu, které měli Vlčáci na BHR k dobru vzalo za své, když tým BHR Racing Karviná #76 zvítězil jak v kategorii SBK tak celkově (123 bodů) a ČMN Vlčáci #74 dojeli až čtvrtí ve své třídě a celkově získali bodů 113,5. Třetí v celkové klasifikaci skončil tým #55 APP Racing, jenž nasbíral celkem 64,5 bodu a v Mosteckém klání skončil sedmý.

Třída EC Supersport měla letos jasné vládce, jednoznačně zbarvený tým Zebra Racing, jak už název sám napovídá, jezdil v černobílé kombinaci barev, která ovšem nekolidovala s výsledky, protože ty byly jen a pouze bílé, když si kvarteto Pončík, Skýva, Jelínek a Kabát připsalo šest vítězství v šesti závodech, když v tom posledním zvítězilo s náskokem jednoho kola před svými neustálými pronásledovateli z týmu MBR #66. Zebra Racing získal 142,5 bodu (na Slovakiaringu se po zkrácení závodu rozdávaly poloviční body a sedmihodinovkou vítězství v Mostě přineslo bodů 30).  Tým MBR skončil jak v Mostě tak i celkově druhý se ziskem 105 bodů, bronzová příčka zůstala v letošním roce již tradičně týmu SBC Supersport #44, jehož jezdci nasbírali celkem 76 bodových jednotek.

Třída Supersport měla letos pouze jednoho stálého účastníka v podobě týmu ČMN, který v posledním závodě přece jen dostal konkurenční tým a ne ledacjaký… Tváří v tvář se jim postavilo startovní číslo #52 a v něm jak číslo napovídá jména Pešek&Pešek, tj. Lukáš Pešek, coby stálý účastník a vítěz několika závodů Grand Prix a jeho mladší bratr Karel. Ač kluci měli po celou sezonu v kategorii o soupeře nouzi, toto hvězdné duo, které si s námi přijelo bratrsky potrénovat, jim strádání dozajista vynahradilo.

 

Sezóna je za námi, počasí nám letos opět ukazovalo, jak moc nás má v hrsti, ale dělali jsme, co jsme mohli, abychom všem účastníkům našich akcí mohli přinést co nejlepší porci zábavy v podobě volného ježdění, krátkých individuálních závodů i větší či menší porce závodů vytrvalostních. Celý náš organizační tým by vám rád popřál co nejpříjemněji strávenou okurkovou sezonu, na jejímž konci se s vámi na jaře roku příštího budeme těšit opět na shledanou při akcích nesoucích logo IVRacing a Racing4fun.cz