CzechBike Yamaha MotoGP 950 all
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. března do 26. března 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Michal Prášek startoval na Jarní ceně

Tisková zpráva Michala Práška
Michal Prášek startoval na Jarní ceně
19.04.2019
 

Úvodní podnik silničních závodů motocyklů se konal o uplynulém víkendu na Masarykově okruhu v Brně, jako mezinárodní mistrovství ČR přírodních okruhů.


Havlíčkobrodský závodník Michal Prášek startoval v nejsilnější kubatuře 1000ccm v týmu Pavla Roháče (Roháč & Fejta motoracing).

Letošní rok jezdíme s novou motorkou BMW S1000RR a čeká nás kus práce, poněvadž se máme, co učit. Již páteční tréninky ukazovaly, jak si s motorkou rozumím. Díky našemu novému mechanikovi přes elektroniku (David Ouřada) se kterým jsme kousek po kousku nastavovali motorku, musím připustit, že naše spolupráce funguje výborně. Právě páteční tréninky byly toho důkazem. Vyhráli jsme s náskokem více než jedné sekundy.

Sobotní kvalifikace byly hodně náročné, protože na Masarykově okruhu se teploty vzduchu celý den pohybovaly okolo 5 C⁰, což není vůbec ideální. Avšak, i s nepřízní počasí jsme se vypořádali výtečně. V kvalifikaci jsem zajel čas 2.05, což znamenalo první místo a náskok nad druhým Márou Červeným o 1,8s.

Do sobotního závodu jsem odstartoval již tradičně ne zcela dobře, kdy jsem se propadl na 7. místo. Hned během prvního kola jsem se dostal do vedení a svůj náskok jsem neustále navyšoval. Cílem jsem projel jako první s 9s náskokem.

Nedělní závod byl 12ti kolový. Počasí se lehce začalo vylepšovat, takže po tak studeném víkendu, jsme si konečně mohli užít lepší podmínky při závodění.

Start do závodu jsem měl už slušný a z první zatáčky jsem vyjížděl na 1. místě. Během prvního kola mě předjel Marek Červený, v dalším kole jsem se však dostal do vedení a začal jsem pomalinku svůj náskok navyšovat. V dalším kole bohužel upadl Marek Červený a já si odjel celý závod samotný. Cílem jsem projel na 1. místě s náskokem více než 17. sec na Dominika Judu.

Byl to úžasný víkend, udělali jsme obrovský kus práce a nyní se můžeme těšit na úvodní podnik Alpsko - jadranského šampionátu, ten se bude konat příští víkend na okruhu Slovakiaring.

Chtěl bych moc poděkovat týmu za skvělé závodní podmínky tj.: Pavlovi Roháčovi, mému tátovi, Mirkovi Pokornému, Michalovi Dvořákovi a všem členům a závodníkům týmu. Také děkuji všem sponzorům, bez kterých bychom nemohli těchto výsledků dosahovat.