KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. června do 11. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Sedmého sedmý na sedm hodin

Text: Wlada Novotný
Sedmého sedmý na sedm hodin
02.07.2010
 

Pátá letošní akce racing4fun.cz je tu. Tentokrát se pojedeme podívat do Mostu, kde jsme letos ještě nebyli. Na programu máme jako obvykle hodně volného ježdění, závody Czech Superstock Cup a ve středu 7.7 potom závod na 7 hodin - CEC.

Do Mostu pojedeme 5., 6. a 7. července. 5. a 6. je volno a to je nejlepší strávit na okruhu. Můžete si přijet jen zatrénovat na volné tréninky, nebo si dát závod Czech Superstock Cup a pokud nepojedete CEC, můžete zůstat až do středy a sledovat sedmihodinovku.

 

Program volných tréninků je následující:

Pondělí, 5. 7. - volné tréninky ve skupinách, ideálních 6x20 minut za den

Úterý 6.7. - volné tréninky ve skupinách, 5x20 minut doplněných o večerní závody Czech Superstock Cup

Počet míst v Mostě není neomezený, tak pokud si chcete přijet zajezdit a potrénovat a nejste přihlášeni, přihlašte se prosím prostřednictvím našich stránek.

Na úterní večer jsme připravili malé občerstvení, pár soudků pivka a posezení v našem stanu, Stavte se u nás na jedno,dvě... :-)

 

Sedmihodinovka CEC.

Už za pár dní to přijde. Sedmihodinovka CEC v Mostě. Určitě nejen pro nás to bude vrcholný závod sezony. Amatérský závod, jaký se zatím v Čechách a na Slovensku nejel. Extrémní záležitost pravděpodobně v extrémním počasí (předpověď slibuje pěkné vedro..), která prověří odolnost a připravenost všech týmů a jezdců. Už jsme vás informovali, že tohoto závodu se zúčastní i elitní čeští jezdci a jsme velice rádi, že můžeme potvrdit účast těchto jezdců a týmů:

 

Jakub Smrž, Matěj Smrž, Ondra Ježek, Michal Salač v týmu MS Racing, Michal Filla a Michal Šembera v týmu BMW Invelt, Jirka Brož, Michal Chalupa a další v týmu Montáže Brož Racing, a samozřejmě další kvalitní jezdci z mistrovství republiky. O účasti Lukáše Peška a Miloše Čiháka a jejich týmu 15+52=1 Racing se rozhodne do konce týdne, ve hře je testování Moto2 na novém okruhu Motorland Aragon, což má pochopitelně přednost. I tak to ale bude pro všechny účastníky super zážitek, potkávat se na trati se všemi těmito jezdci. A abyste měli na sedmihodinovku pěknou vzpomínku, připravíme ze závodu speciální plakát, na kterém budou všechny zúčastněné týmy a jezdci. O tom pár slov dále.

 

Závod CEC budeme hodnotit v obvyklých kategoriích, hostující týmy MS Racing, BMW Invelt, Montáže Brož Racing ale nedostanou přiděleny body do celkového hodnocení seriálu CEC. Pro sedmihodinovku jsme připravili i parádní poháry za celkové pořadí závodu. A ty si může odvézt skutečně kdokoliv. Sedmihodinovka je náročná a bude-li vedro, těžko říct, kdo vyhraje.

 

cec most

 

 

Pár slov k organizaci sedmihodinovky.

Vše se odehraje během jednoho dne. Ráno v 8. hodin rozprava.

V 9 hodin otevřeme výjezd z boxů pro kvalifikační, 45 minutový trénink, který jako obvykle stanoví pořadí týmů na startu závodu.

Po kvalifikačním tréninku bude následovat hodinová pauza. V této pauze bychom chtěli zorganizovat hromadné foto všech jezdců, týmů, mechaniků, manažerů…prostě všech, kteří se budou sedmihodinovky aktivně účastnit. Foto  pro plakát ze sedmihodinovky. K focení se shromáždíme v prostoru startu a cíle v 10:00. Tedy 15 minut po skončení kvalifikace. Vše se budeme snažit maximálně urychlit, abyste měli dostatek času připravit se na závod.

V 10:45 potom otevřeme výjezd z boxů pro nájezd na start závodu. A v 11. hodin to vypukne. Start závodu na 7. hodin.

 

Info pro diváky.

Sedmihodinovka vzbudila velký zájem a hodně lidí nám píše a volá, jestli se můžou přijet podívat. Odpověď je jasná - MUSÍTE !!!

 

Přijeďte udělat skvělou atmosféru hlavně na startu závodu. Můžete se volně pohybovat po paddocku, povykládat s jezdci, sebrat nějaké autogramy a fotky do alba a sledovat závody. Sice nebude otevřen divácký svah s hlavní tribunou, bohužel to opravdu nejde, ale budou otevřeny tribuny na věži a nad boxy. A tím budete mít alespsoň k celému dění zase o něco blíž.

 

Pokud přijedete na okruh do Mostu, připravte se na to, že po vás možná budou chtít zaplatit nějaké vstupné dole na bráně. Není to z naší hlavy, dělo se to v minulosti a nedá se vyloučit, že se tak stane i tentokrát. Je to specialita mosteckého okruhu, se kterou nic moc nenaděláme. Naštěstí to nejsou žádné závratné částky. Jedná se o částku v řádech desítek korun.

 

Těšíme se s vámi všemi na shledanou v Mostě.

Více informací na www.ivracing.cz