KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. června do 11. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Úvodní závod Czech Superstock Cupu

Tisková zpráva IVRacing
Úvodní závod Czech Superstock Cupu
20.04.2011
 

V úterý 19.04.2011 odstartoval závodem na Masarykově okruhu v Brně seriál závodů Czech Superstock Cup, který pořádá agentura IVRacing v rámci svých akcí racing4fun.

 
I pro letošní rok zůstává hodnocení závodů rozděleno do kategorií Stock600 a Stock1000. Navíc jsou samostatně hodnoceni slovenští jezdci v rámci Slovak Superstock Cupu a v hodnocení závodů je brán zřetel i na jezdce starší 40-ti let, kteří jsou v obou třídách hodnoceni v poháru seniorů – Senior Cup. Za zmínku jistě stojí i počet startujících, do šestkových bojů nastoupilo 44 jezdců a do těch litrových jich odjelo 42.
 
Šestkové štoky se staly kořistí polského hosta Mateusze Korobacze, ten byl se šestkou nejrychlejší i ve srovnání s litrovými motocykly, když zajel svůj nejlepší čas na jedno kolo v hodnotě 2:08.680. Druhým v cíli celkového pořadí byl dánský jezdec Soren Tilleman Treager, který dorazil do cíle se ztrátou šestatřiceti vteřin. Zahraniční pódium doplnil Kristian Beljaev z Estonska, který ztratil na vítězného rychlíka Korobacze téměř minutu. Pětadvacet bodů bral jako nejlepší z Čechů Daniel Brož, čtrnáct vteřin za Brožem dojel jako druhý z našich pro dvacet bodů Petr Svoboda a třetí místo mezi českými jezdci si vydobil Tomáš Skýva.
 
 
 
První z trofejí Slovak Superstock Cupu se stala kořistí Martina Durdíka, který o parník ujel druhému  Martinu Jarombkovi, v cíli třetí ze slovenských jezdců byl Peter Smetana.
 
Litrové štoky ovládal s mírnou převahou už od kvalifikací velice rychlý návštěvník našich akcí a několikanásobný mistr ČR ve třídě superbike Miloš Čihák. Miloš zvítězil v závodě, ve kterém ovšem rozhodně neměl sólo, prakticky po celý závod s ním velmi srdnatě bojoval David Ouředníček, který pro letošek přesedlal na stroj BMW S1000RR a očividně mu sedí. V souboji o vítězství rozhodovalo na cílové čáře 922 tisícin vteřiny ve prospěch Čiháka. Třetí místo v pořadí CSC, kde mimochodem bylo kompletně české pódium získal Petr Koluch, který zaostal v cíli za vítěznou dvojicí o necelých deset sekund. Nejrychlejší kolo závodu STK1000 patřilo Davidu Ouředníčkovi a mělo hodnotu 2:09,523
V rámci Slovak Superstock Cupu tisícovek bodovali tři jezdci, z nichž nejrychlejší byl Peter Jaroš se svou Yamahou YZF-R1, druhý skončil Radoslav Chmara a třetí Tomáš Vavro.
 
 
 
CSC600:
1.Daniel Brož, 2.Petr Svoboda, 3.Tomáš Skýva, 4.Jozef Papp, 5.Lukáš Poláček
 
SSC600:
1.Martin Durdík, 2.Martin Jarombek, 3.Peter Smetana, 4.Denis Zimmermann, 5.Juraj Benko
 
Senior Cup 600:
1.Petr Svoboda, 2.Jozef Papp, 3.Pavol Zimmermann
 
CSC1000:
1.Miloš Čihák, 2.David Ouředníček, 3.Petr Koluch, 4.Martin Havlík, 5.Richard Balcar
 
SSC1000:
1.Peter Jaroš, 2.Radoslav Chmara, 3.Tomáš Vavro
 
Senior Cup 1000:
1.Richard Balcar, 2.Tomáš Mysliveček, 3.Jaroslav Gebhart, 4.Petr Sodomka, 5.Zdeněk Moravec