KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. června do 11. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Vznik oficiálního MČR Endurance

Text: IVRacing, foto: Wlada Novotný
Vznik oficiálního MČR Endurance
17.01.2011
 

Po jednání zástupců IVRacing a Autoklubu ČR byl Czech Endurance Cup povýšen na oficiální Mistrovství ČR Endurance.

 
Tou největší a nejdůležitější novinkou letošního roku je, že závody CEC a CEC2 získávají nově oficiální statut Mistrovství České republiky respektive Přeboru České republiky. Od tohoto okamžiku začínáme společně s vámi a ve spolupráci s Autoklubem ČR psát novou kapitolu historie vytrvalostních závodů v Čechách. Závod CEC nově ponese oficiální název
 
Mistrovství ČR Endurance – Czech Endurance Championship
 
a závod CEC2 pak název
 
Přebor ČR Endurance – Czech Endurance Cup 2
 
Na vysvětlenou:
Přebor ČR je o stupeň nižší soutěž, než mistrovství republiky. CEC2 tedy bude řekněme „Volná třída“ v rámci Endurance závodů u nás, abych použil analogii se zaběhnutým soutěžním systémem v rámci mistrovství republiky motocyklů.
 
Vítězové seriálu CEC se budou moci pyšnit oficiálním titulem Mistr ČR a vítězové seriálu CEC2 pak titulem vítěz Přeboru ČR. Od letošního roku si udělejte na poličkách místo pro poháry z Mistrovství republiky respektive Přeboru republiky.
 
Změna statutu seriálu z amatérského na oficiální s sebou nese i potřebu zavést závodní licence. Všichni, kteří se budete chtít zúčastnit alespoň jednoho závodu CEC nebo CEC2, budete muset vlastnit závodní licenci. A jakou?
 
Pro účast v Přeboru ČR Endurance – CEC2 – licenci C (endurance). Ta vás bude stát 800 Kč na sezonu.
 
Pro účast v Mistrovství ČR Endurance – CEC – národní B licenci, nebo jakoukoliv vyšší licenci (mezinárodní B nebo mezinárodní A licence). Licence národní B bude stát 1 000 Kč na sezonu. S národní B licencí se budete moci zúčastnit i závodů volné třídy v Mistrovství ČR.