KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. června do 11. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Red Bull KTM Tech3 po testu v Portimau

Foto: Red Bull KTM Tech3
Red Bull KTM Tech3 po testu v Portimau
20.03.2023
 

Holgado a Farioli dokončili oficiální test Moto3 v Portimau, tým Red Bull KTM Tech3 je připraven závodit.


V předvečer vstupu do prvního závodního týdne mistrovství světa 2023 skončila v neděli v portugalském Portimau předsezónní příprava kategorie Moto3 a Daniel Holgado a Filippo Farioli z týmu Red Bull KTM Tech3 absolvovali třetí a poslední den testování na portugalské horské dráze. Španěl Holgado, který byl rychlý během prvních dvou dnů, opět patřil k nejrychlejším v nejslabší kategorii a nováček Farioli pokračoval v působivém výkonu i po třech dnech.
V neděli ráno nebyly v Portimau žádné známky deště, což znamená, že akce mohla pro všechny začít podle plánu v 9:30 místního času. Se sebevědomím získaným v posledních dvou dnech Holgado v prvním tréninku dne absolvoval dvaadvacet kol a díky dvanáctému kolu v čase 1'47,971 se zařadil mezi sedm jezdců, kteří se v neděli ráno dostali pod hranici 1'48. Navzdory sobotnímu drobnému pádu naskočil Ital Farioli zpět na svou KTM pro závěrečný den. Časy na kolo šly rychle dolů i pro nováčka, 1'48,306 bylo jeho nejlepší kolo prvního tréninku.
V předposledním tréninku oficiálního testu v Portimau se zlepšilo více jezdců. Daniel Holgado, který vypadal, že si u svých mechaniků ověřil nastavení svého motocyklu, pracoval během tréninku s pravidelností a získal několik dalších setin sekundy, aby s osobním rekordem 1'47,423 dokončil hodinový trénink na 5. pozici. Farioli patřil mezi jezdce, kterým se v druhém tréninku podařilo dostat časy pod 1'48, a dokončil trénink na 14. místě s nejrychlejším kolem v čase 1'47,964.
V posledním předsezónním tréninku Holgado dokončil svůj testovací program dalšími dvaceti koly, ale nepodařilo se mu snížit čas na kolo. Jeho nejrychlejší kolo z druhého tréninku v čase 1'47,423 zařadilo Daniela Holgada na konci dne na šesté místo v celkové klasifikaci testů. Farioli absolvoval trénink s novými pneumatikami a absolvoval dalších sedmnáct kol, přestože ke konci měl drobnou havárii. Test v Portimau uzavřel na 16. místě v kombinovaném pořadí.

Daniel Holgado
„Máme za sebou poslední předsezónní test a myslím, že jsme s mým novým týmem odvedli během posledních tří dnů skvělou práci. Každý den jsme byli silní a den ode dne jsme se zlepšovali, cítil jsem se na motorce silný a věřím si na novou sezonu. Už se nemůžu dočkat, až vyrazím na závody... takže se uvidíme za týden“

Filippo Farioli
„V posledních třech dnech jsme tady v Portimau hodně pracovali. Vyzkoušeli jsme mnoho věcí, najeli mnoho kol, ale nakonec se nám podařilo dosáhnout nastavení motorky, které se mi velmi líbí. Rád bych ho použil pro závod příští týden, protože práce na závodním tempu byla velmi pozitivní. Samozřejmě musíme ještě zapracovat na několika věcech, včetně útoků na čas, abychom získali dobrou kvalifikační pozici pro závod, ale celkově jsem s prací odvedenou s mým týmem velmi spokojen. Jsem připraven zahájit sezónu“