vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 29. června do 5. července 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Lukáš Pešek jako host pro závod v Chebu

Text a foto: Ondřej Honzák
Lukáš Pešek jako host pro závod v Chebu
25.08.2011
 

Během posledních tří let, která jsou symbolem vzkříšení silničních závodů skútrů v Čechách, se v této dosti osobité závodní disciplíně, jež letos dospěla do oficiálního mistrovství republiky pod AČR, představili jako hosté přední domácí jezdci! Prášek, Filla, Drobný či Mrkývka ale také Lukáš Pešek – ti všichni se postupně objevili na startu za řídítky závodního skútru.

 
A právě posledně jmenovaný Lukáš Pešek, který mezi hosty Scooter Cupu bezesporu patřil k největším hvězdám a v roce 2009 závodní skútr osedlal hned dvakrát, se objeví již potřetí. Vidět ho můžete již tento víkend na motokárovém okruhu Ypsilonka u Chebu a opět na závodním skútru, který pro něj letos připravil ST racing team promotéra Ondry Honzáka. Lukáš se již kdysi vyjádřil k závodění na skútru a to takto: „Překvapilo mě, jak ta sedmdesátka jede. Skútr vyžaduje trochu jiný styl, ale po chvíli jsem se již skvěle bavil a můžu říct, že si to rád někdy zopakuju!“ Nutno dodat, že v prvním závodě to Luky sice jednou zahodil, ale druhý závod již zcela suverénně vyhrál...
 
Mezitím uběhly dva roky a Lukáš letos poprvé nestartoval v Brně při GP. Pro všechny domácí fandy velký smutek a zklamání – Luky nakonec rozumnou nabídku nedostal. On ale mezitím nezahálel a závodit rozhodně nezapomněl a my se moc těšíme, jak si povede mezi současnými leadery v MČR Skútrů 2011. Technika opět poskočila a výkony vzájemně se motivující špičky posunuly časy opět níž, no bude to zajímavé. A navíc! Komu chyběl Luky nejen letos v Brně na roštu, může ho přijet podpořit a osobně potkat na skvělé české dráze s perfektním zázemím.
 
Závody v Chebu, se především díky energii celé rodiny provozovatele, staly nejhezčím místem, kde se dá u nás na skútru, supermotu či motokáře závodit. Také velkorysá terasa pro diváky nabízí maximální přehled o dění na dráze, jež splňuje přísná pravidla mezinárodního mistrovství Evropy závodních motokár a pyšní se nejen skvělým povrchem, ale především zajímavým profilem dráhy. Neváhejte a přijeďte tuto neděli do Chebu i s celou rodinou. Mezi jednotlivými závody skútrů jsou totiž již tradičně vloženy závody nejmenších pilotů v rámci MiniGP!