vr2020_950

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. července do 12. července 2020.

ME Minibike 2015 – Assen

18.08.2015

V holandském Assenu se rozhodovalo o titulech Mistrů Evropy a naši zástupci byli vidět hodně vysoko.

Okruh v holandském Assenu zažil o uplynulém víkendu finálové kolo letošního Mistrovství Evropy Minibike. O tituly se bojovalo ve čtyřech kategoriích a ve třech z nich se představili i čeští jezdci.

V kategorii nejmenších, tedy v kategorii Junior A, se z titulu Mistra Evropy raduje italský závodník Luca Lunetta, který využil zaváhání jinak suverénního Alexe Venturiniho, který o titul přišel v poslední jízdě, ve které cíl neviděl. Velmi dobře si počínal i náš Jakub Gurecký, který udržel čtvrté místo celkové klasifikace. Třikrát bodoval Matyáš Pálka, který se tak posunul na 10. místo, zatímco neúčast v Assenu odsunula Ondru Honzáka na 14. místo a Michala Prokeše na 18. místo.

V kategorii Junior B se opět o první místo přetahovali Italové Andrea Natali a Emiliano Ercolani, kteří si také rozdělili vítězství ve všech závodech. Úspěšnější byl nakonec Andrea Natali, který se stal evropským šampiónem. „Malý Car“ Patrik Carda do Assenu necestoval, když upřednostnil prezentaci minibike při Grand Prix ČR. V celkové klasifikaci tak klesl na konečné 12. místo.

V kategorii Senior Open 50 opět dominoval Michael Carbonera z Itálie, který vyhrál všechny tři závody i v Assenu a s plným počtem bodů se stal Mistrem Evropy. Nás ale potěšil výkon Vítka Bromovského, který do Assenu přijel na průběžné 4. pozici, ale skvělý výkon ho posunul na post Vicemistra Evropy pro letošní rok.

V kategorii Honda NSF 100 jsme se dočkali největšího úspěchu, když na své předchůdce Martina Gbelce a Filipa Salače dokázal navázat i Ondřej Vostatek, který zvítězil v celkové klasifikaci a stal se tak pro letošní rok Mistrem Evropy. Celkově pátý pak je další český jezdec, David Kubáň.