vr2020_950

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. července do 12. července 2020.

ME Minibike 2015 – Pomposa

05.08.2015

Mistrovství Evropy minibike pro letošní rok zahrnuje dva závodní víkendy, ten první se jel i Itálii, kde se závodilo na okruhu v Pompose.

Okruh Pomposa Circuito Internazionale o uplynulém víkendu hostil účastníky letošního Mistrovství Evropy Minibike. Ve čtyřech kategoriích (v kategorii MiniGP 50cc se představil pouze jeden rumunský jezdec) se na startovní čáru postavilo i několik českých jezdců.
V kategorii nejmenších, tedy v kategorii Junior A, všechny tři závody vyhrál domácí Alex Venturini, ale velmi dobře si počínal i náš Jakub Gurecký, který se propracoval na průběžné čtvrté místo. Třemi umístěními ve druhé polovině top ten si celkovou osmou pozici průběžné klasifikace získal Ondřej Honzák, zatímco nedokončený druhý závod poslal na celkové desáté místo Matyáše Pálku. 12 bodů a celkové 13. místo, pak veze domů Michal Prokeš.
kategorii Junior B se o první místo přetahovali Italové Andrea Natali a Emiliano Ercolani, kteří si také rozdělili vítězství ve všech třech závodech. Naší zemi zastupoval „malý Car“ Patrik Carda, který si připsal 32 bodů a do holandského Assenu pojede jako pátý jezdec průběžné klasifikace.
Dostáváme se ke kategorii Senior Open 50, ve které dominoval Michael Carbonera z Itálie, který vyhrál všechny tři závody. Na všech třech pódiových pozicích dojeli pokaždé domácí jezdci, nicméně hned za nimi pokaždé skončil náš Vítek Bromovský, který po třech čtvrtých pozicích drží čtvrté místo i celkově, takže uvidíme, zda i v Holandsku budou jeho italští soupeři tolik silní...
kategorii Honda NSF 100 startovalo šest jezdců (plus již zmíněný Rumun Andrei Filimon na Metrakitu kategorie MiniGP50cc). Nejlepším z nich se zdál Němec Aaron Schafer, ale tomu ve třetím závodě vydržel jeho stroj pouze do třetího kola, kdy musel odstoupit a přenechat tak pozici nejlepšího jezdce víkendu našemu Ondřejovi Vostatkovi, který po dvou druhých místech vyhrál třetí závod a do Assenu pojede jako vedoucí muž evropského šampionátu. Na startu byl ještě také náš novic této třídy, David Kubáň, který se rozhodně neztratil, když po dvou třetích místech odjížděl domů jako čtvrtý jezdec celkové klasifikace.