vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. července do 12. července 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Ondra Honzák si zranil loket

Tisková zpráva Ondřeje Honzáka
Ondra Honzák si zranil loket
16.05.2016
 

Smolný domácí závod v Chebu pro Ondřeje Honzáka.

 
Další závod německého seriálu ADAC se hned další víkend po prvním závodě konal tentokráte na domácí dráze Kartarena Ypsilonka u Chebu. Většina startovního pole se do Chebu sjela již ve čtvrtek večer, aby mohla využít celého pátku k volným tréninkům. Předpověď počasí byla velmi nejistá, ale nakonec se celý pátek střídalo slunečné počasí se zataženou oblohou bez jediné kapky deště.
 
Ondra od prvních tréninků opět jezdil nejrychlejší časy a už to vypadalo, že by průběh mohl velmi připomínat perfektní víkend ve Fassbergu o týden dříve. Jenže to bychom nesměli být na juniorských, jinými slovy dětských, závodech, kde do celkového výkonu vstupují ještě další proměnné. Zjednodušeně řečeno Ondra po skončení tréninků vyrazil na kole na každodenní dávku zábavy se svými kamarády, soupeři a bohužel se mu podařilo spadnout z kola tak nešťastně, že si velmi nehezkým způsobem vykloubil levý loket a celý závodní víkend tím skončil dříve, než začal.
 
Okamžitě jsme museli do Prahy do motolské nemocnice, kde v sobotu dopoledne proběhla operce, kde byl loket dán do správné polohy a zajištěn dráty. Ze závodů jsme tak nejspíše venku na minimálně 4 až 6 týdnů. Každopádně Ondra vše snáší velmi dobře a už se těší zpět na dráhu. Myslím, že jak pro Ondru tak pro celý team lidí okolo jeho závodění je to zkouška psychické odolnosti ve které určitě uspějeme a budeme se již brzy prát o další vítězství. Tímto také děkujeme všem za vyjádřenou podporu.