vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. července do 12. července 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Ondřej Vostatek dominoval v Německu

Tisková zpráva Compos Racing Teamu
Ondřej Vostatek dominoval v Německu
07.05.2015
 

O víkendu 2. a 3. května 2015 se v německém Fasbergu letos poprvé otevřel německý šampionát ADAC Mini Bike Cup. Kategorii pokročilých jezdců Nachwuchs naprosto ovládl český talent Ondřej Vostatek, který získal vítězství v obou závodech způsobem start – cíl a se ziskem 50 bodů se postavil do čela tabulky šampionátu.

 
Compos Racing Team přicestoval do Faßbergu v noci ze čtvrtka na pátek 1. května, aby mohl absolvovat před závody ještě volné tréninky. Ukázalo se, že většina soupeřů je na novou sezónu velice dobře připravena jak jezdecky tak i technicky. Ondřej ve volném tréninku potvrdil, že bude letos patřit k favoritům ve své třídě, nicméně bylo nutné do kvalifikace a závodů doladit nastavení motocyklu.
 
Obě sobotní kvalifikace Ondřej i přes změny počasí zvládl perfektně a vybojoval tak první pole position sezóny. V neděli nastoupil do závodů, které měly obdobný průběh. Ihned po startu se Ondřej v obou závodech dostal na první pozici a svým soupeřům odskočil. V průběhu závodů si náskok postupně zvětšoval a tak jeho vedoucí pozici již nikdo ze soupeřů nebyl schopen ohrozit. Ondřej vyhrál oba závody způsobem start – cíl a stal se leaderem šampionátu.
 
„Naším cílem v letošní sezóně je jednoznačně vítězství v celém šampionátu. Ondra potvrdil, že je letos dobře připraven, ale naši soupeři jsou také. Mají dostatečnou rychlost a navíc většina i váhovou výhodu, takže nic nepodceňujeme. Na druhou stranu Ondra má zase více zkušeností, takže to bude určitě zajímavé a rozhodně to nebude lehké“, dodal Jan Vostatek na závěr.