vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. července do 12. července 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Ondřej Vostatek - První body sezóny 2015

Monika Vostatková - COMPOS Racing team
Ondřej Vostatek - První body sezóny 2015
27.03.2015
 

Po úspěšné sezóně 2014, kdy se Ondřej Vostatek umístil v německém šampionátu ADAC Mini Bike Cup celkově na 4. místě v kategorii pokročilých a prvních zkušenostech ze Španělska, zahájil novou sezónu 22. března ve španělské Seville, kde se konaly první závody šampionátu Cuna de Campeones. V kategorii Mini GP 140 tak vybojoval své první letošní body za desáté a jedenácté místo.

Compos Racing Team odcestoval do Španělska s předstihem již 18. března a chtěl využít volný čas ještě na testování. Bohužel po příletu do Valencie postihly Ondru zdravotní problémy a tak místo plánovaného testování následoval přejezd do Sevilly a až do závodů odpočinek a zaléčení. První volné tréninky Ondřej absolvoval až v sobotu a v neděli nastoupil do kvalifikace a závodů. Tentokrát se na start kvalifikace i závodů postavili také jezdci z jiných kategorií a na trati se tak utkalo bezmála 40 strojů a jezdců. Najít proto místo pro dobře zajeté rychlé kolo, bylo velmi obtížné. V průběhu kvalifikace se také objevily technické problémy se spojkou. Nakonec Ondřej vybojoval 11. místo, ale díky smíšenému poli jezdců však startoval až z 16. pozice.
 
V obou závodech dobře odstartoval a podařilo se mu dostat o pár míst dopředu. Po celou dobu závodu se držel ve druhé skupince šesti jezdců, kteří všichni zajížděli časy v jedné sekundě a na vedoucí skupinku první čtyřky ztráceli 1,5 sekundy. Nakonec projel cílem jednou jedenáctý a jednou desátý, a do celkového pořadí si připsal prvních 11bodů.
 
Jan Vostatek řekl:
„Naším cílem ve Španělsku je letos stabilně jezdit v první desítce a co nejvíce se naučit. Ondra se musí otrkat, zvyknout si na více jezdců pohromadě, kde rozhoduje sebemenší chybička nebo zaváhání, do každého souboje musí jít naplno. Proto tu jsme, je to pro něj výborná škola. Podle časů za závodu by se Ondra měl být schopen pohybovat kolem 5-6 místa. To znamená, že potřebujeme chytit rychlost a trochu razance, abychom mohli pomýšlet v tu chvíli i na pódiové umístění. Věřím, že i v dalších závodech se mu povede dobře.“
 
Nyní čeká tým testování v Itálii a potom soustředění v Německu. Do Španělska se vrátí 12. dubna.