vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. července do 12. července 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Ondřej Vostatek získal další zlato

Monika Vostatková - COMPOS Racing team
Ondřej Vostatek získal další zlato
19.05.2015
 

9. května 2015 se český jezdec Ondřej Vostatek postavil podruhé v letošní sezóně na start závodů ADAC Mini Bike Cup tentokrát na trati u Wittgenbornu, kde se také podruhé mohl radovat z dalšího vítězství v německém šampionátu a úspěšně navázal na vítězství z předcházejícího víkendu.

Celý tým Compos Racing se opět vydal na cestu ve čtvrtek 7. května aby mohl nastoupit do pátečního tréninku. Trať ve Wittegenbornu je velice technicky náročná, úzká a za mokrých podmínek na předepsaných suchých pneumatikách velmi špatně sjízdná. Ondřej si však vedl stejně dobře jako předminulý víkend a svými časy jednoznačně převyšoval své soupeře. Následkem zvýšené vlhkosti na trati velmi mnoho jezdců havarovalo, ale vše se naštěstí obešlo bez zranění a všichni v pořádku nastoupili do kvalifikace a závodů. Přestože Ondřej vynechal sobotní „warm up“, zajel obě kvalifikace s nejlepšími časy a získal tak druhé pole position sezóny. V prvním závodě Ondra dobře odstartoval, stejně jako druhý Michal Búlik (SVK). Společně najížděli do první zatáčky, ale na výjezdu se Ondřej dostal na první pozici a ujal se vedení, které s náskokem udržel až do cíle. Start ve druhém závodě tentokrát nebyl ideální a Ondřej se zařadil na druhou pozici. Ve třetí zatáčce však úspěšně zaútočil a dostal se do čela závodu. Po té si postupně vybudoval dostatečně velký náskok a první příčku s přehledem kontroloval po zbytek celého závodu. Ondřej Vostatek v obou závodech vyhrál s náskokem okolo šesti sekund před druhým Michalem Búlikem a třetím Rickem Dunnikem (NL) a upevnil si tak svojí pozici leadera šampionátu.
 
„Byly to skvělé závody, všechno fungovalo výborně a já si mohl dojet pro vítězství v obou závodech. Ze začátku jsem musel trochu bojovat s Miškem, ale pak už jsem mu ujel a nedal žádnou šanci. Jsme kamarádi a závodili jsme spolu už na minibiku, takže to bylo fajn a užili jsme si to. Byl jsem také zvědavý na hostování nejlepšího jezdce z Holandska, ale tentokrát jsem byl prostě rychlejší. Těším na další závody a doufám, že se mi bude i nadále dařit“, řekl Ondřej Vostatek závěrem.