vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. července do 12. července 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Poločas sezony seriálu MiniGP

Text a foto: Jakub Novák a František Novák
Poločas sezony seriálu MiniGP
13.07.2011
 

Tři podniky ze šesti mají odjety jezdci startující v přeboru ČR MiniGP.

 
První díl se konal ve Vysokém Mýtě, druhý v Sosnové a ten poslední minulý víkend na dráze v Písku. Jezdi tak mají za sebou celkem šest dvojzávodů.
 
Ve třídě MiniGP žáci určené pro jezdce ve věkové kategorii od 7 do 14 let si zatím nejlépe vede Pavel Nechanický, startujícím na speciálu Metrakit. Na druhém místě je Martin Gbelec s čtyřtaktní hondou, který dokázal sice již dvakrát porazit jinak suverénního Pavla, ale také musel jeden závod vynechat pro termínovou kolizi s německým mistrovstvím, kde tento šampionát vede. Martin má tak náskok pouze bod nad Romanou Tomáškovou. V šampionátu zatím bodovalo pouze osm jezdců, z čehož tři jezdci k nám jezdí ze zahraničí, což je vzhledem k situaci, kdy není žádný další oficiální šampionát pro děti dost alarmující situace, protože už léta nepřicházejí do české silnice žádní noví jezdci, přitom jsou zde dva čeští výrobci kvalitních motocyklů a řada autoklubů, bohužel pouze Budějovický, pořádající tyto závody se snaží nějakým způsobem podporovat tento sport.
 
Průběžné pořadí třídy MiniGP žáci:
1. Pavel Nechanický           275b
2. Martin Gbelec                  205B
3. Romana Tomášková      204b
4. Richard Farkaš                141b
5. Petr Kuchařík                   130b
 
Ve třída Junior 70 je nejrychlejším jezdcem Východočech Martin Marx, tento jezdec vyhrál deset jízd z dvanácti a v podstatě by býval vyhrál všechny, nebýt technických problémů při závodech v Sosnové. Bohužel u tohoto šestnáctiletého talentovaného jezdce, který v juniorských letech vyhrál mistrovství Evropy minibiků a vyrůstal v silné generaci Míry Popova, nebo Kuby Konfeila, chybí dostatek finančních prostředků na to startovat ve velké silnici. Dalšími jezdci v průběžném pořadí jsou Michal Kolek a Dominik Myšinský . Oba také předvádějí velkou jezdeckou vyspělost a přestup na velké okruhy by pro ně určitě nebyl problém. Vždyť motocykly jsou svými proporcemi stejné jako ostré dvacky a krotit dvacítku koní sedmdesátkového dvoutaktu na motokárové trati je velmi dobrou průpravou. V této třídě bodovalo zatím deset jezdců.
                               
1. Martin Marx                     261b
2. Michal Kolek                    250b
3. Dominik Myšinský           181b
4. Miloslav Vlček                 155b
5. Lukáš Kvaček                 122b
 
Třída Senior 80 je určena pro jezdce nad 18 let a vždy byla obsazováno spíše natolik sporadicky, že nebyla zaplněna ani všechna  místa na stupních vítězů. Letos se již však schází na startu již šestice nadšenců, pro které jsou závody zábavou, resp. nejlevnější alternativou motocyklového silničního  závodění. Ozdobou této třídy, která startuje společně s třídou junior 70 je v posledních letech Michal Prášek, dvojnásobný český mistr stopětadvacítek a současný lídtr malých stocků. Letos pro termínové kolize Michal nestihl první dva závody, ale v Písku již opanoval čelo výsledkových listin. Vítězství v prvních dvou závodech patřilo Danu Havrdovi, nestorovi těchto závodů, i když v Sosnové to měl velmi těžké s Kubou Novákem, který byl naopak do loňské sezony ještě obdobným nestorem v malých minibikách.
 
1. Daniel Havrda                  280b
2. Jakub Novák                    168b
3. Stanislav Fait                   125b
4. Michal Prášek                 100b
5. Tomáš Daněk                 77b
 
Šampionát pokračuje 30.-31.7. ve Vysokém Mýtě.