vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. července do 12. července 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Sedmé místo pro Matyáše Pálku

Tisková zpráva Matyáše Pálky
Sedmé místo pro Matyáše Pálku
09.08.2018
 

Matyáš Pálka vybojoval sedmé místo na Mistrovství Evropy.

 
I v letošním roce se ve stejném víkendu jako GP v Brně konalo Mistrovství Evropy miniracingu na italském okruhu Franciacorta. Zúčastnil se jej také Matyáš Pálka #84, a i když na stupně vítězů nedosáhl, tak může být se svým výsledkem spokojený.
 
V kategorii Junior C startoval z osmé pozice a od čela ho dělily pouhé dvě vteřiny. Po startu prvního závodu se držel dvě kola se skupinkou před ním, ale poté se projevila závada na spojce a Matyáš začal ztrácet, v posledních třech kolech motorka vynechávala a Maty měl co dělat, aby závod dokončil. Naštěstí jeho náskok před jezdci za ním byl dostatečný a uhájil si osmé místo.
 
Ve druhé závodní rozjížďce Maty dobře odstartoval a celý závod jel šestý, ale v předposledním kole ho drobná chybička a agresivní předjetí soupeře, se kterým celý závod bojoval, odsunula na 7. místo. Ve finálové jízdě technika poslouchala a i naše  #84 bylo ve správné formě a tentokrát projel pod šachovnicí na krásném 5. místě. V posledním závodě Matyáš ztrácel na kolo už jen 0,8 vteřiny. Zpátky domů do České republiky si dovezl 28 bodů za celkové sedmé místo, což je nejvíc ze zúčastněných českých minibikerů.
 
Další důležitý závod ho čeká v září v Jesolo v rámci italského šampionátu.
 
Děkujeme za podporu všem a hlavně sponzorům.