vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. července do 12. července 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Vítězství v Olivě

Tiskový servis Salač Racing
Vítězství v Olivě
15.10.2010
 

Filip Salač byl ve Španělské Olivě nejrychlejším jezdcem a připsal si další vítězství.

 
Tentokrát se závody konaly nedaleko městečka Oliva, které leží přímo u moře. Hned první trénink byl zklamáním, Filip vůbec nejel a my se obávali, že mu tato trať nesedne. Hned po příjezdu do boxu si stěžoval na výkon motocyklu. Mechanici problém přiznali a motocykl mu vyměnili. Další trénink už bylo vše v pořádku, nasvědčovaly tomu i časy které Filip zajížděl.
 
První nedělní kvalifikaci naprosto s přehledem vyhrál, na trati si počínal jak profesionál a ve třetím kole druhé kvalifikace zajel nejlepší čas který mu zajistil první startovní místo. Ke konci kvalifikace se na motocyklu povolil karburátor a nešel ubrat plyn, to způsobilo v jedné ostré zatáčce pád. Mechanici motocykl opravili a Filip mohl nastoupit do závodu.
 
 
 
Start do prvního závodu se povedl, svou perfektní jízdou začal soupeřům odjíždět. Krize sice přišla v 10 kole, ale dlouho netrvala a náskok začal znovu zvyšovat až do cíle.
 
V druhém závodě zopakoval perfektní start, ale po třech zatáčkách přišlo zklamání v podání technické závady na motoru,  která vyřadila Filipa z boje o další první místo.
 
 
 
 
Na závěr: i při této několikanásobné technické smůle jsme spokojeni s nádherným výkonem, který nám Filip předvedl. Byl nejrychlejším jezdcem tohoto víkendu. Všichni už se těšíme na další závod, který se tentokrát bude konat za čtrnáct dní ve španělském městečku Almenára.