vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. července do 12. července 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Z MiniGP140 veze Ondřej Vostatek jen 9 bodů

Tisková zpráva Ondřeje Vostatka
Z MiniGP140 veze Ondřej Vostatek jen 9 bodů
11.06.2015
 

Dne 6. června 2015 pokračoval španělský šampionát Cuna de Campeones v Motorlandu Aragón, kde je Ondřej Vostatek jediným českým zástupcem. Po skvělém úvodu v šampionátu CEV, se mu tentokrát příliš nedařilo. V kategorii Mini GP 140 vybojoval Ondřej Vostatek 9 bodů za osmé místo v prvním závodě a druhý závod nedokončil.

 
Po závodech v Jerezu Ondřej zůstal ve Španělsku, aby si odpočinul a připravil se na další závody. Do Aragónu se tým Compos Racing přemístil z Valencie až v pátek. Tentokrát nebylo možné dopředu na trati v Aragónu trénovat a jezdci měli jen krátký trénink a kvalifikaci v závodní den. Již od počátku tréninku provázely Ondru technické problémy. Nejprve byly problémy s brzdami, které nefungovaly a v kvalifikaci se projevily i problémy s výkonem motoru. Po výměně motoru se však situace vůbec nezlepšila a tak Ondřej byl schopen zajet v kvalifikaci jen na jedenáctou příčku. Tým se nakonec rozhodl neriskovat další výměnu motoru těsně před závodem a Ondru poslal na start i s tímto handicapem. I přesto, že Ondřej díky tomu hodně ztrácel na rovinkách, dokázal se v technických pasážích o pár příček posunout dopředu a závod dokončil na osmém místě. V druhém závodě dobře odstartoval a držel se vedoucí skupinky jezdců, když ve třetím kole jezdec jedoucí těsně před ním, havaroval a při pádu srazil i našeho jezdce. Pro Ondřeje tak závod předčasně skončil. Na konto si připsal jen 9 bodů a v celkovém hodnocení klesl ze sedmé příčky na jedenácté místo.
 
„Snad jsme si tu smůlu už vybrali, i když s technickými problémy se bohužel potýkáme od začátku šampionátu“, řekl Jan Vostatek. „Pokud se situace nezlepší, uvažujeme, že Ondra bude jezdit na motocyklu z loňska, se kterým tak velké problémy nebyly. Díky tomu pak nemůže pořádně odjet trénink, natož pak nějaký slušný výsledek v kvalifikaci. Velká škoda toho pádu v druhém závodě. Mrzí to o to víc, že Ondra žádnou chybu neudělal a přišel díky tomu o slušně rozjetý závod a body v celkovém pořadí. Vypadl tak z první desítky, ale věřím, že se nám při dalších závodech povede lépe a posuneme se zase zpátky“, dodal Jan Vostatek na závěr.