KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 15. srpna do 21. srpna 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

AČR nadále členskou organizací FIM

AČR nadále členskou organizací FIM
01.12.2012
 

FIM dnes jednalo o autoritě v ČR, ke změně nedošlo a naší zemi nadále zastupuje Autoklub ČR. Jako první se k situaci vyjádřil prezident kandidující organizace ČSMS, pan Karel Abraham.

 
PROHLÁŠENÍ PREZIDENTA ČSMS K ZASEDÁNÍ VALNÉHO SHROMÁŽDĚNÍ FIM
 
ČESKÝ SVAZ MOTOCYKLOVÉHO SPORTU
Ostrovačická 936/65, 641 00 Brno – Žebětín / IČ: 22770984
info@motocams.cz
 
V Brně, 1. prosince 2012
 
Dne 1. prosince 2012 proběhlo výroční zasedání valného shromáždění Mezinárodní motocyklové federace (FIM). V rámci tohoto zasedání mělo dojít k hlasování o změně členské organizace zastupující Českou republiku ve FIM. Kandidátskou organizací byl Český svaz motocyklového sportu.
Závěr zasedání orgánů FIM je následující:
 
1. Český svaz motocyklového sportu splnil veškeré podmínky dané stanovami FIM, tak aby se mohl stát členskou organizací FIM. Splnění všech podmínek a způsobilost ČSMS k řízení motocyklového sportu prokázala kontrola FIM, která proběhla v listopadu 2012.
 
2. Kontrola shledala, že v České republice jsou dvě organizace způsobilé k řízení motocyklového sportu – ČSMS a Autoklub ČR, který je členem FIM.
 
3. Představenstvo FIM, které předkládá valnému shromáždění program zasedání, z těchto důvodů rozhodlo, že změna zástupce ČR ve FIM není nutná a nebude projednávána. Valné shromáždění FIM tedy vyloučení AČR a přijetí ČSMS vůbec neposuzovalo a nehlasovalo o něm.
 
Další fungování Českého svazu motocyklového sportu bude předmětem jednání výkonných orgánů svazu v následujících týdnech.
 
Karel Abraham
prezident
Český svaz motocyklového sport