KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 17. ledna do 23. ledna 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Blog Michala Drobného: Brno

Foto: Milan Holenda
Blog Michala Drobného: Brno
19.05.2010
 

Bóža nastoupil k dalšímu závodu alpe adrie, tentokrát v Brně. Nyní, když z víkendu zůstaly pouze vzpomínky, se s námi o ně podělil.

Druhý závod Alpe Adria cupu nás zavedl na Brněnský okruh. Na Brno mám jen dobré vzpomínky, i když nepatří mezí mé oblíbené okruhy, proto jsem se na tento víkend velmi těšil.

Ovšem počasí bylo razantně proti závodům. Středeční volné tréninky jsem absolvoval pouze ráno, protože začalo pršet a teplota se pohybovala okolo 6 stupňů což nám zhatilo nastavení motorky. Čtvrteční tréninky jsem vynechal úplně kvůli intenzivnímu dešti a velké zimě. Pátek byl ve znamení stejných povětrnostních podmínek, ale rozhodl jsem se absolvovat mokrý trénink, abychom nastavili motorku na mokro. Ovšem technika byla proti a hned ve čtvrtém kole mě zastavila závada na elektrice. Naštěstí to byl pouze uklepaný kontakt na baterce, který mě ovšem připravil o ranní trénovaní a tudíž o možnost dobrého nastavení na mokro.

Sobotní ráno ovšem znamenalo změnu v počasí a přestalo pršet, i když byla pořád velká zima a foukal velký vítr. První kvalifikace byla pro mě pozitivní. Dosáhl jsem při těchto podmínkách slušného času a skončil na celkovém čtvrtém místě a na druhém z Čechů. Do odpolední části, už jsem nenastoupil v úplně dobrém rozpoložení a nepodařilo se mi již zlepšit můj čas a v celkovém pořadí jsem se posunul na páté místo o 0,012s za Radka Rouse. S druhou řadou jsem byl velice nespokojen, ale připraven poprat se o co nejlepší umístění v závodě.

Ranní warm up byl mokro-suchý tudíž úplně k ničemu a proto jsem obkroužil pouze jedno kolo a zastavil. Hororový závod začal za lehkého poprchávání, ale na suchých gumách. Start jsem totálně pokazil a propadl se na dvacáté místo. První kolo jsem nakonec dokončil na devátém místě, ale v ten moment začalo silně pršet a po pádu vedoucího Pellizzona byl závod zastaven. Druhý start již byl za neustálého deště a při teplotě čtyř stupňů. Start se mi docela povedl a do první zatáčky jsem najížděl na šesté pozici. Ovšem do druhé jsem chtěl vybrzdit  dva kluky a bohužel mi ujel předek a já se odporoučel k zemi asi při 180 kilometrech. Následovalo „x“ kotoulů v kačeru. Naštěstí se mi nic nestalo, jen mě mrzí , že má motorka zasáhla již ležícího Walkowiaka a způsobila mu vážnější zranění.

Na tento víkend rád zapomenu, protože vše co se mohlo pokazit se pokazilo.

Boža #90