KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 8. srpna do 14. srpna 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Do nedělních závodů po noční operaci

Text a foto: Petr Štola
Do nedělních závodů po noční operaci
25.04.2011
 

David Látr, jezdec týmu MotoPower, nastupoval do závodů AA Superstock 600 a Supersport po noční operaci zraněné pravé paže.

 
Následky sobotního pádu, kdy David Látr havaroval poté, co jej z ideální stopy vytlačil pomalejší jezdec, se nakonec ukázaly vážnější, než to bezprostředně po kolizi vypadalo. Ještě v noci ze soboty na neděli musel být jezdec odvezen do nemocnice v Budapešti, kde okamžitě podstoupil operaci chrupavky pravého lokte. Přestože mu lékaři nedoporučili závodit, byl jezdec rozhodnut pokusit se vybojovat důležité body do Mistrovství ČR.
Ranní warm up sloužil k otestování toho, zda bude vůbec schopen ovládat svůj stroj. S obrovskou bolestí v něm mladý závodník objel několik kol a potvrdil si tak, že do závodu bude moci nastoupit. Speciální bandáž a léky proti bolesti, alespoň trochu zmírnily nepříjemné pocity, nicméně sevření čerstvé rány v těsné kombinéze vyvolávalo další silnou bolest. Bylo jasné, že z boje o pódium bude nakonec boj o dokončení celého závodu, navíc ve dvou kategorií. To se jezdci MotoPower Teamu nakonec podařilo, když v cíli závodu Superstock 600 byl klasifikován jako šestý nejlepší český jezdec, zatímco v Supersportech byl o dvě pozice dále.
 
David Látr:
"V sobotu v noci jsem prodělal operaci loktu v budapešťské nemocnici a do ranního warm upu jsme nevěděli jestli budu schopný jet na motorce. Po warm upu jsem se rozhodl, že do závodů i přes velké bolesti nastoupím a pokusím se dojet pro důležité body v MČR. Nakonec se mi to podařilo v obou třídách, což považujeme za velký úspěch. Od Brna vynecháváme třídu Superstock 600, protože mi dělá problém přesedání z motorek, mezi kterými je velký rozdíl ve výkonu a přicházím tím o důležitý čas v tréninkách zvykáním si na jinou motorku."