KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 8. srpna do 14. srpna 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Dvakrát ze zákulisí domácího mistráku

Text a foto: Petr Štola
Dvakrát ze zákulisí domácího mistráku
02.04.2011
 

Dvě informace z dění okolo našeho domácího silničního šampionátu.

 
Ad1) Poháry budou!
Asi nikomu v loňském roce neuniklo „zajímavé“ rozhodnutí Výkonného výboru SZM o zastavení předávání pohárů pro nejlepší trojici jezdců v hodnocení MČR při závodech konajících se mimo území naší republiky. Nyní se situace změnila a stejný orgán, který v loňském roce rozhodl o zrušení této letité tradice, tento týden potvrdil, že i v roce 2011 budou tři nejlepší odměněni v podobě této trofeje i při závodech na Hungaroringu, Pannonia-Ringu, Slovakia Ringu a Poznani.
 
Ad2) Můžete zůstat ve Volné
Letos naposledy je v akci pravidlo o povinném postupu do mistrovských kategorií. Toto pravidlo ovšem s datem 31. 12. 2011 zaniká, což znamená, že pro sezonu 2012 si může každý jezdec zvolit sobě rovné soupeře a závodit ve třídě, která mu nejvíce vyhovuje.
 
Jen připomeňme, že dle aktuálních řádů musí jezdec, jenž dva roky skončil v celkové klasifikaci Volné 250-600 nebo Volné přes 600 do 5. místa, automaticky v dalším roce postoupit do některé z kategorií Mistrovství ČR.
"Pro letošní rok se ještě tato změna nepodařila dát do řádů, ale s koncem tohoto roku toto pravidlo končí a v příštím roce tak každý může jet to, co bude chtít," řekl dnes pro naše čtenáře člen VV SZM, pan Ondřej Coufal, který dále prozradil: "Chceme v letošním roce vyvolat diskusi na téma silničního závodění, jak to posunout dál a jak tento sport zatraktivnit."
 
Více informací o MČR silničních motocyklů na www.motoczech.cz