vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 16. května do 22. květen 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Dvojitý titul pro BMW Invelt

Tisková zpráva týmu BMW Invelt
Dvojitý titul pro BMW Invelt
12.08.2010
 

První srpnový víkend znamenal pro náš tým nejen finálový závod Mistrovství České Republiky, ale především zisk obou titulů v litrových třídách, které jsou v rámci našeho Mistrovství vypsány.

Na okruhu v Poznani, který se nachází schovaný hluboko v Polském vnitrozemí, si náš jezdec Michal Filla po právu vybojoval dvěma vítězstvími tituly, jak ve třídě Stocksport1000, tak ve třídě Superbike. Jeho vystoupení v rámci Lape Adria tentokráte nebylo až tak jednoznačné, neboť cílem pro oba závody bylo především dojet do cíle a zvítězit v rámci hodnocení MČR, což se povedlo. Ani v konkurenci jezdců Alpe Adria šampionátu se náš jezdec neztratil.

Ve třídě Stocksport dojel v silné konkurenci nejen domácích jezdců na čtvrté pozici a v Superbicích skončil pátý. Ač získal náš tým double v rámci našeho národního mistrovství, nejedná se o nejvyšší metu, které chceme letos dosáhnout. Na konci září čeká na Michala Fillu závod nabitého Mistrovství Německa, který se pojede na legendárním okruhu Hockenheimring. Nejvyšší metou by pak měla být účast na závodě Mistrovství Evropy ve španělském Albacette, odtud si Michal loni přivezl skvělé sedmé místo a i letos se zcela jistě bude chtít prát o mety nejvyšší.

 

Viktor Noss, šéf týmu:

„V prvním srpnovém víkendu se náš tým zůčastnil posledního republikového závodu. Ve třídě SST1000 byl Michal na prvním a ve  třídě SBK na druhém místě průběžné klasifikace. V boji o titul výborná výchozí pozice. Tohoto závodu jsme se původně nechtěli účastnit vůbec, jak kvůli bezpečnosti, která není na polském okruhu moc dobrá,  tak kvůli vzdálenosti a špatné dostupnosti. Bohužel nás ale technické výpadky a pády v průběhu sezony dovedly až do Poznaně. Ve třídě Superstock se rozhodlo již před závodem samotným, pro nedostatek přihlášených jezdců. Ve tříde Superbike chyběl jeden jezdec, aby se mohlo bodovat a tak jsem se přihlásil k závodu, což pouze znamenalo využití pravidla o počtu přihlášených jezdců. Tento krok dal  možnost Michalovi a týmu bojovat o titul také v SBK, což se nakonec i podařilo. S tímto výsledkem jsem moc spokojený. Musím poděkovat a pogratulovat  celému týmu za perfekní práci v této sezoně, i když nás provázela zranění  a drobné technické problémy, všichni pracovali na 100 procent.

Co dodat závěrem? Věřím, že se situace okolo MMČR časem změní k lepšímu, a to nejen po  stránce pravidel, ale i komunikace mezi týmy, jezdci  a federací. Pravda ovšem je, že toto jednotlivec nemůže změnit...”

 

Michal Filla #55:

„Tento víkend se nám podařilo dotáhnout do konce slušně rozjeté Mistrovství republiky. Škoda, že tento šampionát skončil tak brzo a že je organizován tak, jak je organizován. Co se týká posledního závodu v Poznani, byli jsme dobře připraveni a myslím, že jsme vyhráli zaslouženě. Byli jsme nejrychlejší na každé trati v průběhu celé sezony a nejinak tomu bylo zde. Docela nás baví, jak si některé týmy musí vymýšlet nesmysly a pomluvy, aby nás dokázali předjet alespoň v pátek na papíře ve své tiskové zprávě. Ale to je jen k zasmání, alespoň víme, jaká formace se nám zde vytváří.

Náš tým pracoval celou sezonu na plné obrátky a kdo se byl podívat na závodech, musel si všimnout velkého nasazení a profesionality všech členů týmu. Všichni dohromady tvoříme momentálně nejlepší tým v MČR a naše výsledky to jen potvrzují. Motocykl BMW S1000RR předčil naše očekávání a přes to, že na něm není moc úprav, je velmi rychlý a spolehlivý. Velký kus práce odvedli také mechanici, kteří se s neznámým motocyklem velmi rychle seznámili. Hlavním mechanikem je zkušený Martin Janoušek, který je nyní skutečným specialistou a také naším esem v rukávu. Výbornou práci odvedli i Radim Adamec a Michal Trnka. Mohu se na ně maximálně spolehnout a to je velmi důležité. Celý tým pak řídí Viktor Noss s Ondrou Coufalem. Někdy je trošku složitější vše skloubit s akcemi IVRacing, které pořádáme, ale vždy se to povede. Oba dělají vše pro neustálé zlepšování týmu a podle toho to také vypadá. Skutečně si myslím, že jsme pro oba tituly udělali hodně a že si je zasloužíme. Velký dík patří všem našim partnerům a doufám, že jsme se jim odvděčili tím správným způsobem. Stejně tak jako našim fanouškům, kteří nám drží pěsti na tribunách.“