KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 15. srpna do 21. srpna 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Havrda Brož racing team na rozpáleném Hungaroringu

TZ Havrda Brož racing teamu, foto: P. Štola
Havrda Brož racing team na rozpáleném Hungaroringu
08.09.2008
 

Velmi teplé počasí provázelo poslední závod Mistrovství České republiky a Alpe Adria cupu na maďarském Hungaroringu. HBRT se na start postavil v kompletním složení a dokázal vybojovat hned několik výborných umístění. Jiří Klejch stále ještě bojoval o titul v kategorii 125 SP, Michal Filla a Jiří Brož si přijeli pojistit kvalifikaci do závodu Mistrovství Evropy ve Španělsku. Jiří Brož měl ještě šanci na třetí místo v kategorii Stock 600.

V kvalifikacích se Jiří Klejch umístil jako druhý český jezdec a stále živil své naděje na zisk českého titulu. Michal Filla jasně vyhrál třídu SSP, ve které se představil i Jiří Brož a obsadil čtvrtou pozici startovního roštu. Ve třídě Stock 600 se ale Jiřímu Brožovi už tak nevedlo a po technických problémech startoval až ze třetí řady.

První závod HBRT byl tentokrát SSP. Michal Filla zvítězil stylem start – cíl a stabilními časy si zajistil pohodlný náskok 13.ti vteřin na druhého v cíli. O druhou pozici se až do cíle pral Jiří Brož se Slovincem Pintarem, který ale nakonec v tomto souboji zvítězil a Jirka obsadil celkové 3.místo a 2. místo v MČR.

Nepříliš povedenou sezonu ve třídě Stock 600 potvrdil Jiří Brož i v posledním závodě. Od prvních kol zajížděl lepší časy, než v kvalifikaci a bojoval o celkové třetí místo, ale zlomený šroub ve stupačce Jirkovo snažení ukončil.

Jako poslední se představil mladý Jiří Klejch. Od startu se držel na druhé pozici v MČR a po chybě vedoucího Chlíbka se dokonce dostal kolo před koncem na první místo. Radek Chlíbek ale uplatnil své zkušenosti a v posledním kole si vytvořil rozhodující náskok. Jirka tak obsadil pěkné 2 místo v MČR.

Jiří Brož: „Hungaroring je moje oblíbená trať a letos zde bylo opravdu pěkně. Dokázal jsem si posunout své maximum na této trati o sekundu, ale mrzí mě prohraný souboj s Pintarem. Na závod stocků jsme udělali změny na podvozku a od prvního kola se mi jelo daleko lépe. Bohužel se ve čtvrtém kole zlomil šroub, který drží stupačku a já musel odstoupit. V každém případě to ale byl dobrý víkend a radost mi udělali i Jirka Klejch a Michal Filla“

Michal Filla: „První den jsme měli technické problémy, ale naštěstí jsme v průběhu první kvalifikace našli závadu a já měl možnost zajet rychlé kolo. Oproti loňsku jsem zde hodně zrychlil a z toho mám největší radost. Závod jsem jel hodně na jistotu. Není to tak zábavné, když kroužíte úplně sám. “

Jiří Klejch: „Na Hungaroringu jsem byl úplně poprvé, ale rychle jsem si na tento okruh zvyknul. Dařilo se mi stále zlepšovat časy a v závodě jsem byl kousek od vítězství. Radek byl dnes ale rychlejší. I tak to byl pěkný a napínavý závod.“