KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 17. ledna do 23. ledna 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Hořké Brno pro BMW Invelt

Tisková zpráva týmu BMW Invelt
Hořké Brno pro BMW Invelt
20.05.2010
 

Druhým závodem pokračoval o třetí květnové neděli seriál závodů MMČR a Alpe Adria Cupu. To že je květen zdaleka neodpovídá současným klimatickým podmínkám ve střední Evropě a na celkovém obrazu celého víkendu se to dost podepsalo.

Sobotní kvalifikace se nakonec konaly na suchu a Michal s Viktorem podali velice pěkné výkony. Nastoupili se stroji BMW do obou litrových tříd. Ve štocích si Michal časem 2:04,060 zajistil třetí startovní pozici, když mezi českými jezdci vládl o více než jednu vteřinu před druhým jezdcem MČR Radkem Rousem. Viktor Noss startoval ze třetí řady, když v sobotním odpoledni zajel čas 2:08,719 Do superbiků nastoupilo naše dou premiérově a se stroji prakticky identickými s těmi, které mají pro třídu Superstock 1000. I v „bajcích“ oba naši jezdci tvrdili muziku, Michal opět s časem na hranici dvou minut a čtyř vteřin, Viktor zlepšil svůj čas oproti štokové kvaldě a časem 2:07,250 se v nabitém poli kvalifikoval coby čtrnáctý.
Nedělní závody bohužel poznamenal déšť. První ze startů, ten štokový, probíhal zv začínajícím májovém deštíku, ovšem po přerušení vinou pádu jednoho z polských jezdců následoval restart za mohutného lijáku. Cíl prvního kola bohužel neviděl Michal Filla, který pohřbil své naděje v hromadném pádu tří jezdců v první z levých zatáček Masarykova okruhu. Viktor Noss se tak  snažil vydobít maximum  sám, ovšem i jeho snažení bylo ukončeno pádem ve stejné pasáži, kde několik kol nazpět havaroval Michal.
Do superbikového závodu nastoupil nakonec osamocený Viktor. V podmínkách, které opravdu nebyly stvořeny pro závodění si nevedl špatně, a vybojoval si třetí příčku a svůj první letošní věnec v hodnocení MČR a celkově skončil jako jedenáctý v hodnocení šampionátu Alpe Adria.

Michal Filla #55:
“Na Brno jsem se opravdu těšil.  Byl to pro nás důležitý závod. Bohužel se mi to úplně nepovedlo. Je mi to líto hlavně kvůli týmu a našim partnerům, kteří se i v tak nepříznivém počasí vydali na okruh nás podpořit. Kluci pracovali každý den do noci, abychom se mohli zúčastnit i třídy superbike a byli nachystaní na nedělní závody a také se jim to dokonale podařilo. Myslím, že kdo viděl náš tým, musí to potvrdit. V kvalifikacích jsme se trošku trápili s nastavením podvozku, ale podařilo se nám zajet docela slušně. Do závodu se mi podařilo dobře odstartovat a vedl jsem. Pak ale začalo pršet a závod byl přerušen. V závodě jsem jel opatrně, ale přesto jsem se ocitl hned na zemi. Nevím, jestli mě sfoukl vítr, nebo mě zezadu někdo postrčil, ale srazil jsem v pádu ještě jednoho jezdce a ten byl bohužel zraněn. Do třídy Superbike jsem ani nenastoupil, protože jsme ji brali jen jako trénink a dvě rozbité motorky by asi byly velké sousto. Tým fungoval zase na jedničku a doufám, že si to příště vynahradíme.“

Viktor Noss #91:
“Brno je pro nás domácí trať a tak je nám o to víc líto když se závod nepovede. Stále ještě bojujeme s nastavením podvozku, proto kvalifikace nedopadly podle mých představ a pořád ještě zaostávám za loňskými časy. Dvanáctá pozice ve štocích a 14. místo v kategorii Superbike nakonec v tak nabité konkurenci nebylo až tak špatné. Opakovaný start prvního závodu se mi vůbc nepovedl a musel jsem hodně dohánět, což se mi i dařilo, ovšem jen do čtvrtého kola.  Pád ve stejné zatáčce jako Michal je pro mě noční můrou a myslím i pro celý tým.  Závod superbiků už proběhl z mého pohledu na jistotu a to že jsem skončil na třetím místě snad trochu zvedlo náladu celému týmu. Děkuji všem v týmu za perfektně odvedenou práci a na dalším závodě budeme opět bojovat.“