vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 16. do 29. března 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Hororový okamžik Miloše Čiháka

Foto: Petr Štola
Hororový okamžik Miloše Čiháka
17.10.2019
 

Během startu do druhého závodu litrové kategorie, prožil Miloš Čihák na okruhu Slovakiaring několik sekund, jako z hororu Alfreda Hitchcocka.


Miloš Čihák přijel na okruh Slovakiaring ještě s možností posunout se v celkové klasifikaci na koneční pódiové umístění. Karty bylo rozložené zcela jasně. Pokud by se mu podařilo získat 45 bodů, měl by bodovou shodu s Rakušanem Gesslbauerem, ale vzhledem k lepším výsledkům z jednotlivých závodů by se český závodník posunul na konečné třetí místo. Miloš výborně víkend rozjel, když dokázal vyhrát sobotní hodnocení své třídy. Bohužel v neděli neměl štěstí. Poté, co mu přímo při startovním manévru zhasl motor jeho BMW, prožil několik sekund hrůzy, když okolo něj letělo celé startovní pole jezdců. Nikdo o něj nezavadil, a tak se mohl vydat vstříc mnoha předjížděcím manévrům, které sice vedly k čtvrté pozici v cíli, ale kýžený dvacetibodový zisk to nepřineslo a Miloš Čihák tak v celkové klasifikaci kategorie Superbike pro letošní rok figuruje na páté pozici.

Miloš Čihák
„Jsem šťastnější, než kdybych vyhrál Mistrovství světa, protože jsem to přežil a nic se nestalo. Byl to teda hroznej pocit. Na startu mi to chcíplo. Stáli jsme tam hrozně dlouho, nevím jestli teplota nebo spojka, ale už jsem měl plnej plyn a najednou to zdechlo. Jen jsem se otočil a koukal se na to, jak se všichni na mne řítí. Mával jsem, jak vzteklej. Naštěstí i ty z poslední řady mě viděli a já nemusel nikam skákat. Dobře to dopadlo. Bohužel, než jsem to znova nastartoval, tak všichni už měli půl okruhu, takže se to dohnat nedalo, ale dojel jsem Ríšu a na konci sezony jsme si pěkně zazávodili. On mi to tam ještě v posledním kole strčil a já vůbec nevím, kde se tam vzal. Kde se vzal, tu se vzal a dali jsme si to tam ještě na obrubníčky a loktíčky. Takže dobrý, všechno dobrý.“


Výsledky závodů MMČR ze Slovakia Ringu naleznete zde....