KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. června do 3. července 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Kalendář podniků ČSMS 2012

Tisková zpráva ČSMS
Kalendář podniků ČSMS 2012
17.03.2012
 

Víc jak osmdesát motocyklových závodů je zapsáno v kalendáři podniků konaných pod záštitou Českého svazu motocyklového sportu. Uveřejnění kalendáře podniků ČSMS je dalším důležitým krokem z hlediska zajištění a hladkého průběhu závodní sezóny 2012.

 
„Jsme velice rádi, že se povedlo sestavit kvalitně obsazený kalendář ve všech divizích ČSMS. Je to výraz důvěry pořadatelů v činnost nově vzniklého svazu a zároveň příslib do následujících sezón,“ konstatoval prezident ČSMS pan Karel Abraham.
 
Nejvíce závodů pořádá divize motokrosu, která podniky dělí do čtyř českých otevřených šampionátů, a dále divize ploché dráhy, součástí jejíhož kalendáře je i atraktivní Extraliga družstev. Celý kalendář podniků ČSMS je také k dispozici na webových stránkách ČSMS www.motocams.cz.
 
„Předkládaný kalendář je kompletní. Napříč šesti divizemi ČSMS v letošním roce zaštítí více jak 80 podniků a to je vzhledem k okolnostem velice slušný počet,“ uvedl generální sekretář ČSMS Jan Buršík. „Ráda bych vyzdvihla motokrosovou tradici závodiště v Holicích a dále návrat velkého motokrosu do Třemošnice, kde se motokrosové závody pořádají již od roku 1966,“ uvedla předsedkyně výkonného výboru divize motokrosu ČSMS Věra Benešová.
 
V kalendáři mají svá místa i další špičkoví pořadatelé a závodiště. Mimo jiné také společnost Automotodrom Brno, která v letošním roce bude hostit pod záštitou ČSMS dvě Mistrovství světa silničních motocyklů a také populární Memoriál F. Šťastného, jehož součástí je i seriál Alpe Adria. V neposlední řadě lze zmínit také plochodrážní Memoriál L. Tomíčka na pražské Markétě, který má své pevné místo v kalendáři v první polovině září.
 
Kalendář závodů MČR pořádaného ČSMS naleznete Z D E ......