KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 15. srpna do 21. srpna 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Letošní Zatáčky přepíší historii

Text: Ladislav Kočí, foto: Honza Karásek
Letošní Zatáčky přepíší historii
10.05.2010
 

AMK Hořice, pořádá ve dnech 22. a 23. 5 .2010, již 48.ročník Fuchs Oil 300 zatáček Gustava Havla. Titulek napovídá, že se při letošním ročníku přepíší dějiny tohoto populárního závodu silničních motocyklů.

Pořadatelé obdrželi 370 přihlášek od jezdců. Tento počet nebylo možné akceptovat, proto muselo dojít ke škrtům ve startovní listně.
Tím, že bylo přijato bezmála 330 jezdců, musela být vyhlášena další třída. V jakých třídách se letošní zatáčky pojedou?

Třída Klasik, bude mít dva závody. Tím prvním je spojený závod 175cc a 250cc. Tím druhým pak spojené třídy 350cc a 500cc.
Dalším závodem pak je třída Sportproduction 125cc a samostatně pojede i nová třída Sportproduction 250cc.
Ostré stopětadvacítky a dvěstěpadesátky pojedou společně v dalším závodě, samozřejmě se budou obě kategorie vyhlašovat zvlášť.
Jednoválcové čtyřtakty, tedy Supermono, pojedou v Hořicích jeden ze svých závodů Přeboru ČR. Hořické mototorkářské menu pak uzavřou závody do 600cc a nad 600cc, které se jedou samostatně.

Startovní listina je nabušená nejenom plnými počty jezdců do jednotlivých závodů, ale je plná zvučných jmen. Ani v jedné třídě není jasného favorita, kandidátů na přední umístění je hned několik.

Ve třídě GP125cc se očekává souboj mezi Kolářem, Podlipným, Rážkem. Největšími soupeři jim budou Grämmer a Lohse z Německa a mladý Motte z Francie.

Třída GP250cc bude mít své favority ve Voitovi a Schustrovi z Německa. Uvidíme jezdce z Irska a Anglie, jmenovitě  Gilpina, Walshe, Hamiltona, Browna, Gilmora, Buttlera, Smitha a Stephensona. Dobrá pověst předchází i Blachu z Dánska. Uvidíme, jak se bude dařit Larssonovi ze Švédska a Korhonenovi z Finska. Naši vlajku v této třídě bude držet Pavel Navrátil.

V Supermonech se očekává souboj domácích Kamenických s Kehrerem z Německa. Potěšitelné je, že team Kamenických bude kompletní, tedy budou startovat oba bratři Libor i Martin.

Ve třídě „šestek“ uvidíme Bicana, Dokoupila, Brože, Chalupu, Holana. Poprvé se v Hořicích objeví i české hvězdy, jmenovitě Filla, a Holubec. Ze zahraničních budou nejvíce zlobit Brandt a Voit z Německa, Hamilton, Gilmore, Courtney z Irska. S velikým očekáváním jsme zvědavi, jak se bude dařit velké hvězdě Pearsnovi z Anglie. Startuje kvalitní Francouz Goetschy a nováčkem je pak Ital Stolli.

I litrová třída bude excelentní. Už jen pohled na jména budí veliký respekt. Dražďák, Bican, Dokoupil, Červený, Brož, Filla, Mikšovský, Holan, Chalupa, Řezníček. I zde budou mít naši těžkou konkurenci. Michel z Německa nám ukáže superbikovou MZ, Rumiano z Italie pak MV Agustu. Filla a Bican jedou BMW. Dokoupil s Řezníčem KTM.I zde najdeme jezdce z Anglie a Irska. Smyth, Pearson, Brown, Gilomre, Courtney. I zde pojedou Francouzi a to hned čtyři. Goetschy, Guillermin a bratři Faivre.

Toto je pozvánka do Hořic na Zatáčky 2010. K tomu není už nic víc dodávat.

Časový harmonogram.
V sobotu 22.5.2010, se celý den trénuje, tedy dopoledne a odpoledne.
V neděli 23.5.2010 se jedou již ostré závody.

Po oba dny je trať pro běžný provoz uzavřena již v 7.30hodin ráno.

Další informace naleznete na www.amkhorice.cz