KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 8. srpna do 14. srpna 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Montáže Brož RT na Hungaroringu

Tisková zpráva Montáže Brož Racing Teamu
Montáže Brož RT na Hungaroringu
27.04.2011
 

Na první závod náš tým odjížděl ve středu po několika probdělých nocích, kdy jsme na kamion montovali hydraulické čelo a věci nakládali v úterý asi do jedné hodiny ráno. Za to že se vše stihlo včas, musíme poděkovat všem, kteří nám pomáhali.

 
Na Hungaroringu nás čekalo krásné teplé počasí a spousta důležitých úkolů. Především doladění podvozku, které má na starosti Honza Halbich a výběr vhodných pneumatik. Po testování pneumatik PIRELLI a DUNLOP, nakonec padlo rozhodnutí pro druhou jmenovanou značku. Servis a poradenství od MACO racing je opravdu na úrovni a i díky jejich radám jsme byli schopni v kvalifikacích zrychlovat. Pro Michala Chalupu to byla 3. pozice na startu v STK 600, pro Jiřího Brože 6 místo v SSP a 8.místo pro Jirku Klejcha rovněž v SSP, což byly slibné pozice do startu závodu.
 
 Nedělní ráno , ale přineslo chladnější počasí a obavy z deště. Michal Chalupa si v tomto počasí dojel pro páté místo celkově a třetí v MČR. V závodě SSP se Jirka Brož po dobrém startu usadil na výborném třetím místě celkově a druhém v MČR. Jirka Klejch v tu dobu jezdil okolo šestého místa. Bohužel byl závod po pádu přerušen kvůli oleji na trati.v novém závodě na pět kol jel Jirka Brož na šestém místě a Jirka Klejch na místě sedmém. Po předjetí Jirky Brože se v posledním kole pustil do souboje s jezdcem před ním, výsledkem toho byl pád v předposlední zatáčce, ztráta bodů a poškození motoru. Jirka Brož si dojel pro šesté místo celkově a druhé v MČR.
 
Technika po celý víkend pracovala bezvadně a i nastavení podvozku Honzou Halbichem vedlo ke stálému zlepšování.
 
Jiří Brož:
„V sobotních kvalifikacích se mi podařilo zajet šesté místo na startovním roštu s kterým jsem byl spokojen. Do závodu jsem odstartoval velmi dobře a první 4 kola jsem jel na  třetím místě. Bohužel v závěru čtvrtého kola jsem projel kaluží oleje a v tu chvíli jsem byl nucen opustit závodní trať.
Závod byl naštěstí přerušen ale přes veškerou snahu mých mechaniků se nepovedlo odstranit všechen olej z přední pneumatiky do nového startu. Do druhé fáze jsem  odstartoval znovu dobře ale vlivem špatné přilnavosti přední pneu jsem nebyl schopen jet stejně rychle jako v kvalifikacích a držet se skupiny přede mnou. Soustředil jsem o proto na udržení druhého místa v hodnocení MMČR na což mi stačilo dojet jednu sekundu za Jirkou Klejchem. To se mi nakonec povedlo a do předposlední zatáčky jsem najížděl těsně za ním. Bohužel pro náš tým, Jirka Klejch v předposlední zatáčce spadl a závod nedojel… Velký dík patří celému týmu za perfektní práci.“
 
Jiří Klejch:
„Do závodu jsem startoval z 8. místa. Start se mi celkem povedl a po prvním kole jsem byl na 7 . místě ,bylo těžké se přizpůsobit nepříznivým podmínkám , protože na některý místech byla trat dost vlhká, zvlykl jsem si a začal jsem dojíždet skupinku bojující o třetí místo , ale bohužel byl závod po 4.
kolech přerušen , kvůli vyteklému oleji. Takže byl vyhlášen nový závod pouze na 5 kol, zde se mi start znovu povedl , chytl jsem vcelku svižné tempo a v bojích o 5.místo v AA jsem bohužel v posledním kole spadl. Jsem docela spokojen z dosaženého času , ale ze závodu jsem zklamaný.“
 
Michal Chalupa:
„Konečně první závody, ta zima byla už dlouhá. Do kvalifikace jsem nastupoval vcelku bez očekávání, chtěl jsem ale být co nejvíce vpředu abych se nemusel účastnit strkanice po startu v první zatáčce. 3. startovní pozice tak byla celkem úspěch. Nastavení motorky a výběr pneumatik se povedl, takže jsem doufal, že to stejně vyjde i v nedělním závodě. Bohužel bylo ale při závodě o dost chladněji, což mi moc nesedlo. Povedl se mi sice výborně start, kdy jsem v prvním kole byl na druhé pozici, ale bohužel se mi nepodařilo dostat do tempa a udržet se později v kontaktu s vedoucí dvojicí. Pak mě v druhé polovině závodu předjel i Michal Prášek, který ten den byl hodně při chuti. Se 3. místem v cíli v hodnocení MČR (5. v AA cupu) o 2 desetiny sekundy před Michalem Šemberou jsem celkem spokojen, i když to mohlo být samozřejmě lepší.“
 
Tým se nyní bude soustředit na další závod, kterým jsou tradiční hořické zatáčky a hned následující závod v Brně. Přijďte nás podpořit do Hořic, kde koupí našeho trička, můžete přispět na dobrou věc, kterou je podpora výzkumu léčby svalové distrofie – PARENT PROJECT.
 
Na všechny se těšíme v Hořicích!