Závody u nás i v zahraničí v období od 16. května do 22. květen 2022.

Montáže Brož RT v Poznani

Tisková zpráva Montáže Brož Racing Teamu
11.08.2010

Poslední závod v Polské Poznani měl rozhodnout o tom, kdo z našeho týmu obsadí druhou pozici v MMČR ve třídě Superstock 600. Rovněž se také rozhodovalo o tom, kdo zvítězí v přeboru České republiky „volná do 600 ccm“, kde měl Jiří Klejch 3 body náskok.

Celý víkend nás provázelo deštivé počasí. V sobotu se jely všechny kvalifikace na vodě a nedělní závod Superstocku byl na osychající trati.

V pátečním závodě Přeboru Volné do 600 zvítězil Jiří Klejch a získal tak celkové vítězství v Přeboru ČR. V nedělním závodě předvedli všichni jezdci týmu výborný výkon. Zvítězil Michal Chalupa, který si tak zajistil celkové druhé místo v MMČR Superstock, za ním skončil Karel Pešek a na čtvrtém místě dojel jen o pár desetinek Jiří Klejch za Jirkou Fejtou. David Látr, dojel po problémech, které ho provázely celý víkend, na místě pátém.

Jiří Brož ve třídě Supersport dojel na místě devátém, třetí v hodnocení MMČR a potvrdil tak celkové třetí místo v konečném hodnocení MMČR Supersport.

Jiří Brož: „Kvalifikace se jely na vodě a pro mě bylo příjemným překvapením, že jsem dokázal zajet dobrý čas a obsadit páté místo v druhé kvalifikaci. V nedělním závodě jsem už tolik radosti neměl - hned v první zatáčce jsem se dostal za jezdce, který vyjel mimo trať a skropil mně blátem celou motorku a hlavně plexi na přilbě. Bez strhovací slídy to byl v prvních kolech trochu handicap a já jsem nestačil akceptovat tempo jezdců přede mnou. V druhé polovině závodu jsem dojel jezdce, který jel na třetím místě MMČR a vedení před ním udržel až do cíle.

Velmi dramatický byl pro mě závod třídy Superstock 60, kde startovali všichni zbývající jezdci naší stáje a kde se rozhodovalo o celkovém umístění MMČR. Moje gratulace patří hlavně Michalovi, který za sebou udržel až do cíle skvěle jedoucího Karla Peška. Jirka Klejch zajel letos svůj nejlepší závod. David Látr bojoval, ale technika byla tento víkend proti. Poděkování za celou sezónu patří všem, kteří našemu týmu pomáhali a starali se rovněž o dobrou náladu uvnitř týmu.“

Michal Chalupa: „Závod v Poznani měl pro mě jediný cíl, a to získat vítězství, které by mi zajistilo celkové druhé místo v domácím šampionátu. To se nakonec povedlo a my jsme mohli být právem šťastní, i když prvních několik kol závodu to tak nevypadalo. Startovalo se na vodě a po mokrých kvalifikacích jsem byl na vodě dost nejistý, což se i projevilo při samotném startu. Po několika kolech jsem ale zjistil, že to drží a tak jsem začal zrychlovat. Postupně jsem celkem s jistotou předjel všechny své soupeře v hodnocení MČR a usadil se na čele před Kájou Peškem, resp. na 3. místě celkově. Myslel jsem si, že Kájovi ujedu, ale celých 5 nebo 6 posledních kol se mě na osychající trati držel. V posledním kole jsem čekal nějaké útoky, tak jsem se snažil jet defenzivně a nenechat tak žádný prostor na předjetí. Nakonec se mi pozici podařilo udržet a byl jsem šťastný, že jsem to dovezl v takových podmínkách do cíle a k tomu ještě pro mě poprvé v kariéře na prvním místě v MČR.“

Karel Pešek: Do Poznaně jsme jeli pozitivně naladěni, jelikož moje forma na 4T je neustále lepši a lepši. Na této trati jsem byl poprvé, takže v pátek jsme měli dva tréninky na seznámení s tratí, na naučení a na nastavení podvozku, což se celkem povedlo. V sobotu jsem vyjel do první kvalifikace na suchých gumách, což byla chyba, protože trať byla trošku mokrá. Musel jsem jet opatrně, abych nespadl. Tím pádem jsem si vyjel 12. pozici. Do druhé kvalifikace jsme vůbec nenastoupili, jelikož začalo pršet a věděli jsme, že bychom už nezrychlili. Ranní warm-up se jel na vodě, tak jsme ladili ještě podvozek na vodu, který jsme naladili ideálně na závod. Do závodu jsem šel s úmyslem zvítězit, abych se posunul na druhou celkovou příčku v tabulce, kde mi scházelo 6 bodů na Látra. Můj start byl na výbornou, v první zatáčce jsem byl 4. a s vedoucí skupinou jsem držel krok. Pak jsem udělal pár chyb, takže mě dojel Chalupa a zbývajících 5 kol jsme jeli spolu v rychlém tempu. Jelo se mi za ním krásně, chystal jsem si ho na poslední kolo, ale bohužel mi vždy ujel v jedné zatáčce, kde jsem dostal hidesidera. V posledním kole jsem to ještě zkoušel, ale bohužel to nevyšlo. Jsem rád za to, jak to dopadlo. Jsem sice 3. celkově, ale je to moje premiérová sezóna na čtyřtaktu. Chci tímto poděkovat teamu Brož racing  za spolupráci v sezóně a dobrou náladu.

Jiří Klejch: „Do Poznaně jsme odjížděli s cílem vyhrát závod volné do 600. Po kvalifikacích jsem obsadil 1. místo, a tak vše probíhalo podle plánu. Start závodu se mi povedl - ihned jsem se dostal do čela závodu a po celých 10 kol jsem zvyšoval svůj náskok a nikým neohrožen dojel na 1. místě. Takže jsem velmi spokojen ze získání titulu. V sobotu už byli kvalifikace třídy Superstock 600, kde o umístění na startovním roštu rozhodla polosuchá kvalifikace, protože 2. kvalifikace byla celá na vodě. Po těchto kvalifikacích jsem se umístil na 16. místě, což nebyl zrovna důvod k radosti. V neděli nás čekal opět deštivý den. Start se mi povedl a po projetí prvním kolem jsem byl na 6. místě. Asi po třech kolech mě předjela trojice zahraničních jezdců a společně jsme dojížděli Jiřího Fejtu, kterého se mi nepodařilo předjet, a tak jsem závod dokončil na 9. místě. Z tohoto závodu jsem celkem spokojený.“

David Látr: „Na závěr sezóny nás doprovázela smůla. V sobotu nám 10 minut před koncem 1. kvalifikace prasknul ventil a my jsme neměli náhradní motor. Druhou kvalifikaci jsem tedy ani nejel. Nejdříve jsme se snažili sehnat motor na okruhu, ale marně, protože ve třídě Superstock 600 jedou jen 2 Hondy. Nakonec nám motor přivezla moje mamka :-), která kvůli tomu přijela na okruh v neděli ve 3 hodiny v noci. Táta s pomocí mechaniků na tom do rána makal, abych mohl ráno vyjet do warm-upu. A já - jako opravdový „profík“ - jsem to hned v prvním kole zahodil ... Do závodu to stihli dát zase do kupy, ale jelikož bylo málo času, nestihli zkontrolovat přední vidlice, které byly ohnuté, a tak mi motorka v závodě do pravých zatáček padala moc rychle a vůbec nedržela. Děkuji celému týmu a hlavně svým rodičům za skvělou sezónu, kterou sem si až na poslední závod užil.“

Více informací o Montáže Brož Racing Teamu Z D E .....