vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 28. listopadu do 4. prosince 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Parádní výkon Maxe Repaka

Foto: Petr Štola
Parádní výkon Maxe Repaka
06.06.2019
 

Maxim Repak, slovenský závodník bodující také do českého šampionátu, dokázal jako jediný konkurovat silným domácím třístovkářům.


Maxim Repak je teprve dvanáctiletý slovenský závodník, který díky svému nízkému věku startuje v šampionátu AAIMC na výjimku a bez toho, že by mu byly přidělované body do celkové klasifikace. Nicméně je přihlášený do českého šampionátu, kde od prvního závodu patří mezi absolutně nejrychlejší. Od dvou vítězství ho na Slovakiaringu připravila pouze nezkušenost a vlastní chyby. Na okruhu TT-Assen to však posunul opět o level dále, když jako jediný dokázal čelit síle početné enklávy rychlých domácích jezdců. Jezdec týmu Halbich Motorsport v sobotním závodě zajel pátý nejrychlejší čas, když cílem projel šestý, a to jako nejlepší „český“ jezdec. V neděli se ihned zařadil do vedoucí skupiny, ale bohužel chyboval při nájezdu do první zatáčky druhého kola a pádem se připravil o velmi solidní výsledek.

Maxim Repak
„Byl to víkend plný smůly. V prvních dvou volných trénincích jsem spálil spojku, takže jsem v pátek najezdil pouze šest kol. V sobotu to probíhalo celkem dobře. Byli jsme spokojení s kvalifikací a závod také dobře vyšel. Bohužel v neděli se to nějak pokazilo. Byla to moje chyba. Normálně jsem jezdil tuto cílovou rovinku na pětku a na konci o dvě podřadit, tedy na trojku. Tentokrát jsem chytil dobrý slipstream a dal jsem tam šestku. Jak jsem zvyklý, tak jsem podřadil o dvě rychlosti, ale do zatáčky jsem vletěl příliš rychle. Musel jsem zmáčknout brzdu, vyletěl jsem a ustřelil mi u toho předek.“

Kompletní výsledky AAIMC z Assenu naleznete zde....