Závody u nás i v zahraničí v období od 16. května do 22. květen 2022.

Petr Mirovský šampiónem espéček

Text a foto: Petr Štola
10.08.2010

Ohlédnutí za posledním závodem MČR začněme nejslabší třídou. Mistrem ČR pro rok 2010 se v kategorii 125cc Sportproduction stal mladý Petr Mirovský.

Mladý závodník Petr Mirovský vkročil do letošní sezony třídy 125cc Sportproduction třemi vítězstvími. Pokračoval druhým místem v Mostě a nyní v deštivé Poznani si s jistotou dojel pro 3. místo a tím i pro svůj první titul Mistra ČR. Se sezonou 2010 je spokojen, ale již plánuje závody v následujícím roce, kdy chce do svého kalendáře zařadit i závody Alpe Adria šampionátu na okruhu Rijeka.

Petr Mirovský:

„Dnes jsem jel spíše na jistotu, abych získal těch několik bodů, které mi pojistily titul. Tahle sezona byla super, i když poslední dva závody byly trochu stresující. Voda, déšť, nebylo to ono, ale povedlo se to dotáhnout do konce. Příští rok ještě zůstáváme u „espéček“, ale chceme se soustředit na celou Alpe Adrii, a ne jen na republiku.“