Závody u nás i v zahraničí v období od 16. května do 22. květen 2022.

Pierre Coppa vyhrál v Poznani

Text a foto: Petr Štola
10.08.2010

Ital Pierre Coppa vyhrál poslední letošní závod českého mistrovství třídy 125cc Sportproduction.

Vynikající závod předvedl italský jezdec Pirre Coppa, který po váhavějším začátku předvedl výbornou jízdu napříč startovním polem třídy 125cc Sportproduction. Jezdec žijící a podnikající v Kroměříži, se nejprve lehce vypořádal s letošním šampiónem Petrem Mirovským, který v posledním závodě, jenž se jel za obtížných podmínek a při vytrvalém dešti, vše vsadil na jistotu dojetí do cíle. Nicméně Coppa pokračoval ve svém „mokrém“ představení, kterým dokázal během tří kol zlikvidovat v tu dobu již velmi nadějný náskok Kamila Kořízka, jehož po dojetí ihned předjel a bez větších problému si pak dojel pro vítěznou tečku za českou sezonou ročníku 2010.

Pierre Coppa:

„Začátek závodu byl hodně špatný. I když jsme celý víkend jezdili na mokru, tak jsme nebyli dobře připravení na takto kluzký povrch, který zde v Poznani za deště je. Viděl jsem, jak to hodně padá, a tak jsem se rozhodl držet svou stopu a rytmus jízdy. Podařilo se mi postupně všechny předjet a udržet to první místo. Doufám, že je to začátek pro příští rok. Letošní sezona pro mne začala špatně. Měl jsem problémy s hlavou, bylo to psychicky špatné. Začalo se to spravovat po Hořicích, kdy mne to hodně nakoplo. Postupně jsem se dostávat do závodního rytmu, jaký jsem měl minulý rok. Pro příští sezonu musím ale potrénovat fyzičku, na té musím nejvíc pracovat.“