KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 15. srpna do 21. srpna 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Pódium s novým motorem

Tisková zpráva Moto FGR
Pódium s novým motorem
20.05.2010
 

MOTO FGR s novým typem motoru pro další pódiové umístění.

Druhý závod Mistrovství České Republiky a třetí v šampionátu Alpe Adria Cupu se konal o předcházejícím víkendu na Masarykově okruhu v Brně, kam tým odjel po dvoudenním testování v Mostě se zbrusu novým motorem. Novinek tento víkend bylo více, nový výfuk, který „vyčuhuje“ z kapot na druhé straně, než je obvyklé. Také se musel zcela upravit celá spodní část kapoty, což dalo firmě v šibeničním termínu MOTO FORZA dost zabrat.

Tým vyjel do Brna již ve středu, s představou odzkoušení nového motoru, skutečnost však byla jiná. Čtvrtek i pátek propršel a k tomu foukal silný vítr. Tyto podmínky samozřejmě neumožnily to nejlepší nastavení na měřené tréninky. Ani sobota nebyla zdaleka ideální, tréninky se sice absolvovali na suchu, ovšem za silného větru a teplotě okolo 9ºC.

Po prvním kvalifikačním tréninku byl Láďa na pátém místě a vzhledem k šerednému pádu na začátku druhého tréninku již neporychlil a na startu si o jedno místo pohoršil.

V nedělním warm-upu byla trat mokrá, do závodu však stačila uschnout. Start se Láďovi příliš nepovedl, když odjel až na osmém místě. Příliš dlouho trvalo, než se dostal před Zářeckého, Tauškovou a Vavrouše, protože první skupinka již byla daleko. Ve čtvrtém kole si vytvořil dostatečný náskok a podobně jako na Hungaroringu si dojel nikým neohrožován pro 4. místo v Alpe Adria Cupu za Popovem, Hanikou a Práškem. Toto umístění znamenalo 3. místo v Českém mistrovství a druhé mezi juniory. Vzhledem k tomu, že byl do závodu nasazen zbrusu nový, téměř neodzkoušený motor, tak je tým s víkendem plným šílených klimatických podmínek spokojený. Nutno podotknout, že se motocykl do závodu nepodařilo nastavit stejně jako na sobotní tréninky. Další závod nás čeká za tři týdny na maďarském Pannoniaringu, kde budeme bojovat o další cenné body s cílem zisku titulu mistra ČR. Prozatím Ladislav Chmelík ztrácí na prvního Michala Práška 9 bodů.