KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 8. srpna do 14. srpna 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Poprvé na čtyřtaktu a hned bedna

Text a foto: Petr Štola
Poprvé na čtyřtaktu a hned bedna
26.04.2011
 

Premiérový závod na čtyřtaktním motocyklu vyšel Michalu Práškovi dokonale, odváží si pohár za 2. místo v MČR a třetí v AA.

 
Dlouholetý účastník MČR třídy GP125 ccm Michal Prášek, přesedlal před letošní sezonou na čtyřtaktní stroj Yamaha YZF R6. Od svého mistrovského debutu v roce 2004 absolvoval havlíčkobrodský jezdec celkem 37 závodů Mezinárodního Mistrovství ČR, všechny ve vzpomínané kategorii GP125. Získal při tom 546 bodů, 6 třetích míst, 8 druhých míst a celkem sedmkrát vyhrál. V letech 2007 a 2009 se radoval z mistrovského titulu. S „dvackou“ musel na pódium dlouho čekat, svého prvního poháru se totiž dočkal až při svém 12. závodě (Most 2006), nicméně start do čtyřtaktní kategorie mu vyšel dokonale, když po špatném startu dokázal nakonec skončil na celkovém 3. místě, zvýrazněném druhou pozicí v MČR třídy Superstock 600.
 
Michal Prášek:
„Jsem úplně unešenej. Odstartoval jsem trochu divoce, propadl jsem se někam na 12.-13. místo. Pak jsem chytil suprové tempo a začal jsem je postupně předjíždět. Dokonce jsem stahoval i ty nejrychlejší, což znamenalo, že jsem se dostal až za Jirku Fejtu a toho vedoucího Slováka Jasenského. První myšlenka byla, dostat se i přes ně, ale nakonec jsem se na to raději vykašlal. Třetí místo celkově v prvním závodě na čtyřtaktu je naprosto úžasné. Jsem unešenej!“