Závody u nás i v zahraničí v období od 16. května do 22. květen 2022.

Premiérová sezona s pódiovým koncem

Text a foto: Petr Štola
10.08.2010

Poprvé v kariéře jel Karel Pešek celou závodní sezonu na čtyřtaktním motocyklu, na závěr domácího šampionátu si poté připsal celkové 3. místo v MČR třídy Superstock 600.

Celkem 16 pohárů ze závodů MČR měl před startem letošní sezony ve své sbírce motocyklový závodník Karel Pešek. Osmičku pohárů z kategorie GP125cc (4-1-3) a stejný počet váz z kategorie GP125cc JUNIOR (4-3-1), v letošním roce rozšířil o další tři kousky, tentokrát ze čtyřtaktní kategorie Superstock 600, dva se stříbrným povrchem, jeden pak s bronzovým. Posledním pohárem byl pro Káju, mladšího bratra Lukáše Peška, vítěze dvou závodů Grand Prix, ten stříbrný, který dostal na památku svého druhého místa na okruhu v polské Poznani, kde si také s konečnou platností zajistil celkové 3. místo v kategorii slabších stocků.

Karel Pešek:

„Povedl se mi opět start, v první zatáčce jsem byl čtvrtej, takže paráda. Pak se to začalo trhat a já se na chvilku udržel Jara Černého. Jenže jsem se ohlédl a uviděl jsem za sebou Chalupu, což byla moje chyba. Neměl jsem se ohlížet, protože jsem znervózněl a on mne dojel. Poslední čtyři, pět, kol jsme jeli spolu. V jedné pasáži mi vždy několik metrů ucuknul a já to pak po celý trati musel stahovat. Připravoval jsem si ho tedy na poslední kolo, ale udělal jsem chybu a už jsem ho nedokázal stáhnout do toho místa, kde jsem ho chtěl předjet. Letošní sezonu vidím celkem pozitivně. Byla to naše první sezona na čtyřtaktu, takže jsem s ní spokojen, ale příští rok budou samozřejmě naše cíle vyšší.