KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 29. května do 4. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Školení jezdců SZM AČR na rok 2020

Tisková zpráva Autoklubu ČR, foto: Jan Kobzáň
Školení jezdců SZM AČR na rok 2020
26.02.2020
 

Komise silničních závodů motocyklů Autoklubu České republiky přichází s informacemi o letošním školení jezdců pro MMČR na závodních a přírodních okruzích a pro Miniracing.


Před nedávnem komise silničních závodů motocyklů Autoklubu České republiky zveřejnila letošní kalendáře závodů pro mezinárodní mistrovství ČR na závodních okruzích, přírodních okruzích a pro Miniracing. Nyní přináší další důležité termíny, a to pro školení jezdců.

Závodní a přírodní okruhy
S koncem loňského roku ukončilo svou činnost středisko motocyklového sportu (SMS) v Hořicích, které svůj konec oznámilo 1. února 2020. Pár závodníků, zejména z řad klasiků, považovalo za vhodné, aby podobné středisko nadále fungovalo. Tomáš Svoboda na to okamžitě zareagoval a postupně začíná vznikat nové SMS. Nyní se čeká na vyjádření AMK Český ráj v Jičíně, zda bude moci SMS fungovat pod jeho hlavičkou, či nikoli. Středisko již oznámilo, že provede školení jezdců pro letošní sezónu. To proběhne v kulturním domě v Jičíně dne 4. 4. 2020 od 9:00. Po dohodě s techniky zde také bude zajištěna možnost testování motocyklů a vydání technických průkazů. Školení se netýká disciplín dragster a Miniracing.

Tomáš Svoboda
"Vzhledem k zániku SMS Hořice jsme považovali minimálně za potřebné založit organizaci, která by se starala, informovala a prosazovala zájmy nás - tedy závodníků. Obrátilo se na mě několik závodníků dříve narozených a podařilo se nám začít připravovat vznik nového střediska. Nyní jednáme s AMK Český ráj Jičín, pod jejichž hlavičkou by mohlo fungovat. V čele střediska motocyklového sportu (SMS) jsou tváře, které Vám nejsou neznámé: Martin Sodomek, Tomáš Svoboda a Petr Brábník. Takže pokud máte zájem být členem SMS a být informováni, mít zajištěné školení jezdců, testování motocyklů atd., rádi Vás všechny uvidíme 4. 4. 2020 v 9:00 v Kulturním domě v Jičíně. O dalších podrobnostech Vás budeme průběžně informovat."

Tomáš Jenčovský - člen komise SZM za přírodní okruhy
"Školení jezdců je určitě důležité. Všichni v silniční komisi se snažíme o zvýšení bezpečnosti na podnicích a právě školení jezdců je jedna z věcí, která je v tomto směru podstatná. Navíc pro sezónu 2020 se chystá několik zásadních změn, které bychom chtěli jezdcům představit. Proto věřím, že se v Jičíně sejdeme ve velkém počtu."

Miniracing
Školení jezdců v kategorii Miniracing proběhne během přípravného kempu před závodní sezónou 2020. Kemp se uskuteční na okruhu Písek - Hradiště v termínu 27. - 28. 3. 2020. Součástí kempu bude školení jezdců, kde budou představeny změny ve sportovních řádech a technických předpisech.

Předběžný program:

• Pátek 27. 3. 2020
o 10:00 - 13:00 - volné tréninky
o 13:00 - 18:00 - volné tréninky
o Tréninky budou rozděleny dle tříd a dle počtu jezdců.
o 14:00 - 15:00 - školení jezdců PW 50, Akademie, Minimoto, Senior Open
o 16:00 - 17:00 - školení jezdců Mini GP, Ohvale


• Sobota 28. 3. 2020
o 10:00 - 18:00 - simulace závodů dle tříd

Depo bude otevřeno od čtvrtka 26. 3. 2020 od 17:00 hod.
Cena za jezdce na celý kemp je 1 500,- Kč nebo 60,- €.

Aleš Eder - člen komise SZM za Miniracing
„Pro sezónu 2020 jsme připravili několik změn jak v technických předpisech, tak ve sportovních řádech pro Miniracing. Nejedná se o zásadní změny, ale o zdokonalení, které jsme s jezdci a jejich týmy přes zimu konzultovali.
Podstatnou změnou je dohoda se slovenskou federací o opětovném spolupořádání MMČR a MSR, takže se na tři závody vrátíme na Slovensko.
Školení pro Miniracing se koná v rámci přípravného tréninkového kempu v Písku, na který se velmi těšíme. Platí samozřejmě i pro jezdce ze Slovenska.“