KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 15. srpna do 21. srpna 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Stanovisko FMS AČR k tiskové zprávě UEM

Tisková zpráva Autoklubu ČR
Stanovisko FMS AČR k tiskové zprávě UEM
11.03.2012
 

Považujeme se za nezávislé médium, proto narozdíl od těch, kteří se označují za největší, zveřejňujeme v otázkách autority motocyklového sportu, stanoviska obou soupeřících subjektů. Dnes zde máme oficiální zprávu Autoklubu ČR.

 
* Autoklub ČR podal oficiální protest na FIM ohledně rozhodnutí Představenstva FIM o řízení některých Mistrovství světa v motocyklovém sportu pořádaných v České republice v roce 2012. Autoklub ČR souhlasil, na základě striktní podmínky ministra Dobeše, pouze s financováním MotoGP a MS Superbike mimo rámec sportovní autority. Ovšem bez vyjmenovaných podniků na ploché dráze, které nebyly předmětem jednání (jejichž pořadatelé se již proti rozhodnutí FIM písemně ohradili).
 
* Autoklub ČR opakovaně zpochybnil právo ministra školství, mládeže a tělovýchovy rozhodovat a stanovovat kdo bude řídit jakékoliv sportovní odvětví v České republice. Tudíž výše uvedené uznání UEM nemá pro ČR žádnou validitu.
 
* Je zřejmé, že UEM rozhodlo pouze o dvou podnicích pořádaných v rámci MS Superbike. Veškeré další mezinárodní a evropské podniky, licence i další záležitosti týkající se motocyklového sportu spadají nadále pod Autoklub ČR.
 
Karel Nauš
Generální sekretář FMS AČR