KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 8. srpna do 14. srpna 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Tomáš Holubec druhý na Pannonia-Ringu

Text a foto: Petr Štola
Tomáš Holubec druhý na Pannonia-Ringu
09.06.2009
 

2. místo ve třetím závodě českého mistráku upevnilo Tomáši Holubcovi vedení v celkovém pořadí třídy Superstock 600.

Velmi důležitý závod v cestě republikovým šampionátem viděl maďarský okruh Pannonia-Ring. V závodě třídy Superstock 600 zvítězil z pohledu českého šampionátu Václav Bittman, který vládl celému víkendu, nicméně velmi výborný výsledek zaznamenal i Tomáš Holubec, který si druhým místem zvýšil svůj náskok před svými pronásledovateli v celkové klasifikaci této naší série. Tom je aktuálně první s náskokem 16 bodů právě na Bittmana.

Tomáš Holubec:
„Další pěkný víkend mám za sebou s týmem Czech Road Racing, pod vedením pana Bohumila Šarocha. Ve čtvrtečních volných trénincích jsme se snažili co nejlépe nastavit motocykl s mým mechanikem Petrem Reslem. Po první půlhodince jsme měnili komplet geometrii motocyklu, kvůli škrtání kapot a víka motoru o asfalt. Musel jsem si nechat i zvednout řadičku kvůli častému řazení v náklonech. Během dalších jízd jsme stále nastavovali a dolaďovali podvozek. Po optimálním nastavení motocyklu jsem se tento den dostal na čas 2:02,5. V pátek náš tým netestoval.
V sobotu již byly na programu měřené tréninky. Vyjel jsem na trať a snažil jsem se dostat do tempa. Po deseti minutách jsem si zajel pro nové pneu a časy šly hned dolu. Dostal jsem se na čas 2:00,4. Byl jsem celkově na 9. místě a z CZ – 3. Do druhé kvalifikace jsem opět vyjížděl na jetých pneumatikách a cca 15-ti minutách jsem opět přezul na nové. Časy šly opět dolu na 1:59,7. Celkově to znamenalo 8. místo a z CZ – 3.
Do nedělního závodu jsem nastupoval s tím, abych se alespoň dostal o jednu pozici vpřed v hodnocení MČR. Po startu, hned ve druhé zatáčce, jsem cítil ránu do zadního kola, ale naštěstí jsem to ustál a pokračoval. Jako první jel Bittmann, který dominoval celému víkendu. Měl jsem na dohled Kalába a tak jsem se snažil neudělat chybu a dotáhnout se na něho. To se mi povedlo a tři kola před koncem jsem ho předjel na brzdy. Ihned jsem mu dokázal ucuknout a už mi nedokázal předjetí vrátit. Jsem šťastný za druhé místo po tak napínavém závodě. Zajel jsem čas 1:58,6.
Nyní jsem stále na vedoucí pozici v hodnocení MČR třídy SST600, stejně jako druhý jezdec týmu Tomáš Mikšovský ve třídě SST1000. Tímto mu také gratuluji!
Chtěl bych poděkovat celému týmu Czech Road Racing za odvedenou práci!“