vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 18. ledna do 24. ledna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

CEV Repsol oficiálně Mistrovstvím Evropy

Foto: CEV Repsol
CEV Repsol oficiálně Mistrovstvím Evropy
19.09.2014
 

V Římě se jednalo o budoucnosti evropského šampionátu, jednání se účastnili zástupci motocyklových federací evropských států, ale i zástupci FIM Europe.

 
Ve středu se v budově italské motocyklové federace v Římě uskutečnila schůzka, na které její účastníci jednali o budoucnosti Mistrovství Evropy silničních motocyklů. To se v posledních letech konalo jako jednorázový závod ve španělském Albacete (až na kategorii Superstock 600, která jezdí šampionát při WSBK). Letos ale španělský okruh odmítl závod pořádat, a přestože se FIM Europe pokoušelo najít novou destinaci, a v jednání byl i slovenský okruh Slovakia Ring, bude letošní rok bez evropského šampionátu.
 
Jednání o budoucnosti ME se v italském hlavním městě zúčastnili Dr. Wolfgang Srb, prezident FIM Europe President, Martin De Graaff, viceprezident FIM Europe, Silvio Manicardi, náměstek prezidenta FIM Europe, Alessandro Sambuco, generální seketář FIM Europe, Ejgil Solkaer, vedoucí FIM Europe Road Racing Commission, Paola Bianchetti, FIM Europe sportovní servis, Stijn Rentmeesters, generální sekretář belgické federace, Jochen Schaefer, zástupce německé motocyklové federace, Sébastien Poirier, prezident francouzské federace, Vincent Chaumet-Riffaud, sportovní ředitel francouzské federace, Paolo Sesti, prezident italské federace, Alfredo Mastropasqua, obchodní ředitel italské federace, Simone Folgori, šéf silničních závodů italské federace, Fabio Fazi, člen technické komise FIM, Luigi Favarato, prezident Alpe Adria Motorcycle Union, Stelios Korelis, prezident řecké federace, Jacek Molik, šéf silniční komise polské federace, Iannis Tzortzopoulos, šéf silniční komise řecké federace a Stefano Pacchioli, Dorna COO World SBK.
 
Výsledkem jednání je nová podoba Mistrovství Evropy pro kategorie Moto2 a Superbike, které budou od příští sezonu součástí španělského šampionátu, resp. španělský šampionát FIM CEV Repsol bude oficiálním Mistrovství Evropy pro kategorie Moto2 a Superbike, zatímco kategorie Superstock 600 se pojede nadále při šampionátu WSBK. Bohužel pro kategorii Moto3 v tuto chvíli není připraven evropský šampionát.