nzi-2020
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 23. do 29. listopadu 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Saša Pelikánová v Imole cíl neviděla

Tisková zpráva Alexandry Pelikánové
Saša Pelikánová v Imole cíl neviděla
08.09.2020
 

Slibně rozjetý závodní víkend Pelikánové v Imole ukončil pád po startu z první řady.


Česká motocyklová závodnice Alexandra Pelikánová startovala do čtvrtého závodu letošního evropského motocyklového poháru žen z druhého místa. Po startu ovšem upadla a závod na okruhu v Imole nedokončila.

Pelikánová v rámci předchozích závodních víkendů obnoveného poháru vždy patřila k nejrychlejším závodnicím a bojovala jak o pole position, tak o pódiová umístění v jednotlivých závodech. Se stejným cílem se představila i v italské Imole.

„Celý víkend jsme s týmem pracovali skvěle. Našli jsme dobré nastavení a já patřila v trénincích k nejrychlejším,“ uvedla Pelikánová, která v prvním i druhém tréninku obsadila třetí místo. Ve třetím tréninku dokázala ještě zrychlit a zajela druhý nejrychlejší čas. Ten zaznamenala i v kvalifikaci, ve které nestačila pouze na dominantní Beatriz Santosovou. Na španělskou závodnici ztratila více než vteřinu.

Do hlavního závodu evropského motocyklového poháru žen tak dvacetiletá rodačka z Brna startovala z první řady. „Bohužel, dobře rozjetý víkend pro mě skončil už v prvním kole nedělního závodu, kdy mi ujel předek a já spadla. Hodně mě to mrzí, protože celý tým odvedl dobrou práci a měli jsme na to, abychom v Imole dosáhli dobrého výsledku. Chtěla bych se tímto omluvit týmu. Věřím, že to vynahradím dobrým výkonem a výsledkem v příštím závodu. Ráda bych poděkovala všem partnerům a příznivcům za podporu,“ dodala Pelikánová.

Poslední závodní víkend letošního ročníku obnoveného evropského motocyklového poháru žen se uskuteční 17. a 18. října 2020 na italském okruhu Vallelunga.