KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. února do 12. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Filip Salač byl klasifikován jako osmnáctý

Tisková zpráva Autoklubu ČR
Filip Salač byl klasifikován jako osmnáctý
22.10.2022
 

Druhým dnem pokračoval letošní předposlední podnik světového šampionátu silničních motocyklů MotoGP v Sepangu. Na trať opět vyjel v kategorii Moto2 Filip Salač, český reprezentant a člen ACCR Czech Talent Teamu Autoklubu České republiky. Na programu byl dnes poslední volný trénink a kvalifikace. Ve třetím volném tréninku byl Salač patnáctý, náladu si spravil druhým místem v Q1. V druhé části kvalifikace bohužel upadl a snad odstartuje z osmnácté pozice na startu.


Ve třetím volném tréninku zaznamenal český reprezentant patnáctý čas a pochopitelně nebyl vůbec spokojený. Žádné z jeho kol nebylo optimální, to bohužel resultovalo v nutnost absolvovat první kvalifikaci. V té se naštěstí karta obrátila a Salač hned z kraje zajel velmi slušný čas. Ze všech účastníků byl nakonec druhý nejrychlejší a získal sebevědomí do Q2. Zde měl bohužel pád hned v prvním kole a kromě toho, že nemá žádné naměřené kolo, zhmoždil si ruku a nad jeho zítřejším start ve Velké ceně visí otazník. Pokud by odstartoval, uvidíme ho na startu v šesté řadě.

„Ráno ve třetím volném tréninku se mi nepodařilo zajet žádné perfektní kolo. V mém nejrychlejším kole jsem neměl ani jeden nejlepší sektor. Ideální čas jsem měl o 0,6 sekundy rychlejší. To pro mě znamenalo, že jsem musel absolvovat první kvalifikaci. V jsem zajel čas hned ze začátku sám a v klidu, dojel jsem druhý. Bohužel pak ve druhé kvalifikaci jsem měl hned v prvním kole pád. Při pádu jsem se snažil držet motorku, která se přetočila a zůstala mi zaseknutá ruka mezi řídítkem a spojkou. Zlomeného tam podle rentgenu nic není, ale nemohu pořádně hýbat s prsty, tak uvidíme, jak mi bude zítra a zda budu schopen jet závod. Hodně to bolí a zatím nejsem schopen udržet řídítka,“ uzavřel sobotu Salač.

Souboj o vítězství v zítřejší Velké ceně rozehrají jezdci kategorie Moto2 od 07:20 hodin středoevropského času.