KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. června do 11. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Filip Salač zahajuje novou sezonou

Foto: Gresini Racing
Filip Salač zahajuje novou sezonou
22.03.2023
 

Dva závody v řadě čekají na jediného českého zástupce v Grand Prix, již tento víkend bude bojovat o body v Portugalsku a o týden později v Argentině.


První dvě kola sezony 2023 jsou za dveřmi, protože hned první závod se pojede tento víkend v Portimau na Autodromo Internacional do Algarve s patnácti zatáčkami - devíti pravými a šesti levými, s neuvěřitelným zvlněním trati a jedinečným sjezdem do první zatáčky. Po skončení závodu tým Moto2 QJMOTOR Gresini Racing okamžitě odletí do Argentiny, kde bude závodit na nejmodernějším, nejbezpečnějším a nejživějším okruhu Latinské Ameriky: Termas de Rio Hondo.
Nastává čas na vykoupení pro Filipa Salače, který je po smolných závodech v roce 2022 v Portugalsku a Argentině jako nováček nyní připraven bojovat, s mnohem většími zkušenostmi, větší motivací a pětidenním testem, který absolvoval teprve před pár dny a kde si s pozitivními pocity vyzkoušel nový motor Triumph.
Nová motorka, nový tým a nová šance žít sen ve střední třídě, bude pro Jeremyho Alcobu znamenat letošní sezona. Právě absolvované testy v Jerezu a Portimau pro něj byly zásadní pro vytvoření dobrého základu, aby mohl novou sezónu zahájit v co nejlepší kondici.

Filip Salač
„Nemůžu se dočkat, až o závodním víkendu opět pocítím motýly v žaludku, je to pocit, který mi tolik chyběl. Během testu jsme odvedli dobrou práci, motorka je na závod připravená. Naším cílem je získat nějaké body, snažím se jet v klidu, protože sezona bude dlouhá a já nechci udělat v prvním kole hloupou chybu. V Argentině budeme mít stejný cíl a k tomu bude nezbytné najít dobré nastavení.“

Jeremy Alcoba
„Kromě testovacích dnů nás čeká ještě spousta práce. Tady v Portimau se nám konečně podařilo najít dobré nastavení a zmenšit odstup od nejlepších jezdců. Díky tomu si myslím, že jsme připraveni začít tento závodní víkend. Je to první závod roku, takže chci zachovat klid, protože šampionát 2023 bude dlouhý. V Argentině místo toho nevím, co očekávat. Loni to pro mě byl těžký víkend, protože jsem na této trati jel poprvé. Tentokrát budeme lépe připraveni.“