KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. února do 12. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Gonzalez pokračuje u VR46 i v roce 2023

Foto: Yamaha VR46 Master Camp
Gonzalez pokračuje u VR46 i v roce 2023
21.10.2022
 

Tým Yamaha VR46 Master Camp oznámil, že Manuel Gonzalez doplňuje jezdeckou sestavu týmu pro příští rok. Bude jezdit po boku Kohta Nozaneho a zúčastní se mistrovství světa Moto2.


Tým Yamaha VR46 Master Camp potvrdil, že Manuel Gonzalez zůstává v mistrovství světa Moto2 i v roce 2023. Gonzalez se připojil k týmu Yamaha VR46 Master Camp při jeho letošní premiéře v mistrovství světa Moto2. Ačkoli je sám nováčkem v kategorii Moto2, zaujal svou přizpůsobivostí, vyspělým myšlením a rychlostí. Mezi jeho dosavadní vrcholy této sezony patří umístění v top 5 v GP Portugalska a Austrálie.
Předchozích klíčových úspěchů ve své kariéře dosáhl dvacetiletý jezdec v paddocku WorldSBK, kde získal cenné závodní zkušenosti v různých třídách před svým přestupem do Grand Prix. V roce 2019 se Gonzalez stal nejmladším vítězem titulu WorldSSP300 v historii a v následujícím roce přešel do třídy WorldSSP. V roce 2020 Španěl opět prokázal neuvěřitelnou konzistenci a na cestě k celkovému sedmému místu v šampionátu nikdy neskončil mimo první desítku. V roce 2021 se „Manugasss“ stal jezdcem týmu Yamaha Motor Europe N.V. bLU cRU a vedl si ještě lépe, když si zajistil celkové třetí místo se sedmi umístěními na stupních vítězů, včetně dvou vítězství v závodech, než začal své nové dobrodružství v Moto2.
Gonzalezův nepopiratelný talent, motivace a profesionalita dávají týmu Yamaha VR46 Master Camp plné sebevědomí, že v roce 2023 bude bojovat o nejlepší výsledky.

Manuel Gonzalez
„Chtěl bych poděkovat Yamaze, že ve mě věří, a že mi dala příležitost zůstat v týmu i příští rok. První sezona se nám vydařila, s týmem jsme dobře spolupracovali závod od závodu. Získávali jsme zkušenosti, učili se z každé situace a stále se zlepšovali. Čelili jsme několika dobrým víkendům, zatímco v jiných to nebylo nejlepší, ale ze všech jsme se poučili. Pro příští rok mám velká očekávání a chci s týmem dále růst, protože jsme společně dobrá parta. Jsem si jistý, že můžeme bojovat o přední příčky díky všem zkušenostem, které jsme získali v mém nováčkovském roce. Jsem rád, že můj tým zůstane stejný, protože se s něm cítím dobře. Každý den pro mě technici tvrdě pracují a jsou velmi zapálení. Bude to můj třetí rok s Yamahou a nemohu být spokojenější s tím, jak se mnou jednají. Pokusím se vám příští rok ukázat nějakou zábavu“