KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. června do 11. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Pedro Acosta největším favoritem na titul

Foto: Red Bull KTM Ajo
Pedro Acosta největším favoritem na titul
21.03.2023
 

Acosta nejrychlejší a Arenas v Top10 během posledního dne testování.


Po třech produktivních dnech v Portugalsku zakončilo duo Red Bull KTM Ajo předsezónní testování Moto2 s dobrým pocitem. Pedro Acosta během víkendu dominoval a byl nejrychlejším jezdcem, zatímco Albert Arenas zůstal v Top 10 na desátém místě.
Acosta patřil v letošní předsezóně k nejkonzistentnějším jezdcům. V neděli jezdec týmu Red Bull KTM Ajo předvedl skvělé tempo a časem 1:41,907 překonal portugalský traťový rekord. Acosta se posledního tréninku dne nezúčastnil poté, co předčasně dokončil svůj pracovní plán s velmi uspokojivými výsledky. Během 53 kol, která absolvoval během třetího dne testu, dosáhl celkově nejlepšího času.
Arenas se v letošní zimě cítil se svou KTM stále lépe a lépe. V průběhu neděle snižoval své časy a podmínky na trati mu umožnily vytěžit maximum z posledních tří tréninků. Jezdec týmu Red Bull KTM Ajo provedl poslední potřebné úpravy před začátkem sezony, v Portimau najezdil 51 kol a s časem 1:42,576 skončil na desátém místě.
Sezona 2023 odstartuje již tento týden, úvodním podnikem bude Grand Prix Portugalska, která se pojede od 23. do 26. března.

Pedro Acosta
„Myslím, že jsme s týmem pracovali velmi dobře. Je pravda, že nakonec, když jsme měli takové základní nastavení, jaké jsme měli, věděli jsme, kde jsou problémy a víceméně i jak je řešit nebo jak pracovat. Myslím, že těch pět dní bylo velmi dobrých, počítám jak Jerez, tak Portimao, tým pracoval velmi tvrdě, myslím, že jsme zapracovali na bodech, které mě loni stály trochu víc. Jsem připraven na závod.“

Albert Arenas
„Byly to tři dny plné práce a velmi intenzivní. Občas se nám něco nepovedlo, ale našel jsem hranice. To nás možná trochu zpomalilo, i když jsme vyzkoušeli spoustu věcí. Tým odvedl úžasnou práci a já jim musím poděkovat za všechnu odvedenou práci. Poslední výjezd jsme využili k tomu, abychom si ujasnili všechny nové věci, které jsme vyzkoušeli, a myslím, že je to pozitivní. I tak se ale soustředíme na další růst a přizpůsobování, protože si myslím, že máme před sebou ještě kus cesty, ale myslím, že jsme blízko k tomu, abychom dosáhli správné shody s motorkou, týmem a jezdcem, a na to se budu soustředit v prvním závodě.“