vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 11. ledna do 17. ledna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Ciabatti: Bagnaia má na vítězství

Text: jnyk, Zdroj: GPOne.com, Foto: Pramac
Ciabatti: Bagnaia má na vítězství
08.01.2021
 

Sportovní ředitel italské továrny Ducati je přesvědčen o tom, že Francesco Bagnaia může pravidelně bojovat o pódiová umístění nebo dokonce vítězství v závodech.


Pro sezonu 2021 italská Ducati výrazně omladila řady svého továrního týmu v královské kubatuře MotoGP, kdy dvojici Andrea Dovizioso a Danilo Petrucci vystřídá dvojice mladíků ve složení Jack Miller a Francesco Bagnaia.

Zatímco Miller již několikrát v sezoně 2020 předvedl mna motocyklu týmu Pramac Ducati, že dokáže bojovat o vítězství, podobné očekávání má sportovní ředitel Ducati i od méně zkušenějšího Francesca. Dle slov Paola Ciabattiho si Bagnaia prošel náročnou školou u Pramacu a nyní může všechny zkušenosti použít ve spojení s továrním materiálem.

„Bagnaia měl velmi náročnou sezonu 2019, kdy byl nováčkem týmu Pramac Ducati. Když si pak porovnáte jeho výkony s Quartararem z kubatury Moto2, uvidíte, že Peco vyhrál mnohem více závodů. Pro nováčka je ale Ducati náročnější motorka než Yamaha. Já osobně jsem přesvědčen o tom, že má obrovský talent a bude schopen bojovat o pódium i vítězství v závodech,“ řekl Paolo Ciabatti.