vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 1. do 7. června 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Ciabatti: Jsme na stejné lodi jako F1

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Ducati
Ciabatti: Jsme na stejné lodi jako F1
05.04.2020
 

Paolo Ciabatti je přesvědčen o tom, že jakmile bude možné znovu odstartovat Formuli 1, bude to stejné platit i pro MotoGP.


Otázka možného restartu sezony MotoGP je neustále skloňována na všechny způsoby a ze všech světových stran. Zatím ale nikdo nedokáže přesně říct, kdy a v jakém formátu bude možné uspořádat další Grand Prix a tím znovu odstartovat sezonu 2020. 

Jak nyní prohlásil sportovní ředitel italské továrny Ducati, vážnost situace jen potvrzuje skutečnost, že stojí i mnohem více byznysově orientovaná Formule 1. Zároveň je Ciabatti přesvědčen o tom, že ve chvíli, kdy se rozhodne Formule 1 znovu uspořádat Grand Prix, pak to bude znamenat zelenou i pro MotoGP.

„Formule 1 je ještě mnohem větší byznys než MotoGP. Do F1 investují továrny mnohonásobně více peněž než do MotoGP, celkově se tam točí obrovské množství peněz. Proto je zde jedna věc jasná, jakmile Formule 1 uzná, že je možné uspořádat Grand Prix, pak se může i MotoGP dát do pohybu. Momentálně jsme na stejné lodi a obě série čekají na stejnou příležitost,“ řekl Paolo Ciabatti.